Ne da se Njukasl, "Svrake" odnele bod sa 'Enfilda'

Autor: Boban Filipović
subota 23.04.2016.
17:57

Liverpul prokockao dva gola prednosti protiv davljenika sa severa, Čelsi i Sautempton se sladili kao gosti. Dušan Tadić dao dva gola za 'Svece', Sesk Fabregas zabeležio het-trik u asistencijama.

BETA/AP Photo/Daniel Ochoa de Olza

Burno i efikasno subotnje popodne u Premijer ligi, nakon goleade na 'Etihadu', nastavilo se u istom ritmu i na 'Enfildu', 'Vila Parku' i 'Ist Roudu'.

Liverpul je već u drugom minutu poveo protiv Njuklasa golom snalažljivog Danijela Staridža, a nakon pola sata igre Adam Lalana je golčinom za TV špice duplirao prednost 'Redsa' i činilo se da je priča gotova.

Međutim, kako često voli da kaže fudbalski Bard Milan Živadinović - Živa, 2:0 je najopasniji rezultat, što se danas  na 'Enfild Roudu' i potvrdilo.

Rafa Benitez je 'ukrao' pobedu svom bivšem klubu, u drugom poluvremenu su Papis Sise i Džek Kolbek poravnali na 2:2 do 66. minuta. Golman Liverpula Simon Minjole će zbog hronične nesigurnosti i sklonosti kiksevima ponovi biti na udaru navijača, a valja dodati da je u oba slučaja kod akcija koje su prethodile golovima 'Svraka' duvalo po levom boku 'Redsa', Alberto Moreno je spavao u napadu, ušuškan posle dve zabeležene asitencije u ranoj fazi meča.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović je dobio šansu da odigra poslednjih 15-ak minuta, ušao je u igru umesto Sisea, ali se rezultat nije menjao do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Čelsi se trgao iz letargije nakon dva prvenstvena poraza u nizu i danas bio ubedljiv u Bornmautu, gde je slavio rezultatom 4:1.

Britain Socccer Premier League

Poveli su 'Plavci' u 5. minutu golom Pedra koji je rutinski krunisao kontru iz udžbenika, Eden Azar je pola sata kasnije povisio na 2:0 svojim prvim golom u Premijer ligi u tekćoj sezoni, a oba puta u ulozi asistenta bio je Sesk Fabregas.

Elfik je nedugo potom smanjio na 1:2, ali to je bilo sve od 'Trešnjica'.

U nastavku Sesk Fabregas dolazi do het-trika u asistencijama odigravši fenomenalan pas u prazno za  Vilijana, maestlano je Brazilac bocnuo loptu preko Boruca 20-ak minuta pre kraja meča na 'Ist Roudu'.

Konačan rezultat postavio je "probuđeni" Eden Azar svojim drugim golom u sudijskoj nadokandi.

Srpski reprezentativaci Nemanja Matić i Branislav Ivanović su odirali ceo meč za Čelsi. Bane je u odsustvu Džona Terija ponovo nosio kapitensku traku, a Matić je bio asistent kod poslednjeg gola na meču.

Sautempton je u Birmingemu savladao prežaljenu Aston Vilu sa 4:2 uz dva gola Dušana Tadića.

Britain Soccer Premier League

Sprski fudbaler je dva puta donosio dva gola prednosti 'Svecima', oba puta nakon asistencija strelca prvog gola na meču Šejna Longa. Vila se dva puta vraćala golovima Vestvuda, na 1:2 u poslednjim trenucima prvog poluvremena i na 2:3 pet minuta pre kraja, ali se Sadio Mane 'poklonio' u nadoknadi na centaršut Serika Soareša sa desnog boka i otklonio sve dileme oko pobednika.