Ne da se Barsa - Granada rutinski savladana i bez Mesija!

nedelja 02.04.2017.
22:37

Fudbaleri Barselone slavili su na gostovanju u Granadi u okviru 29. kola španske Primere.

Beta/AP Photo/Manu Fernandez

Prežaljena Granada rutinski je savladana od strane katalonskog sastava, na kraju su izabranici Luisa Enrikea slavili sa 1:4 (0:1).

Dugo je Giljermo Očoa bio enigma za napadače Barselone, ali je Suarez pred sam kraj prvog dela igre uspeo da savlada meksičkog čuvara mreže.

Alba ga je pronašao sjajnom dijagonalom, Urugvajac je izbio sam pred Očou, a onda ga majstorski lobovao za prednost "Blaugrane".

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku je goste šokirao ofanzivac Granade Boga.

Pobegao je Francuz odbrani Barselone, prihvatio odličan pas Sonijea i iz nezgodne pozicije, jako lepim udarcem po zemlji pogodio dalji ugao gola Barselone.

Ipak, nekih 15 minuta kasnije, Barsa ponovo vodi. Suarez je maestralno proigrao Alkasera, ovaj je pobegao odbrani Granade i rutinski matirao nemoćnog Očou. Tek treći gol bivšeg napadača Valensije ove sezone, ali svakako najvredniji.

Sve sumnje su otklonjene u 82. minutu, kada je nespretni fudbaler domaćih Agbo zaradio drugi žuti karton, te je Barsa u poslednjih 10ak minuta imala brojčanu prednost.

Iskoristili su je samo minut kasnije, kada je nakon udarca Rakitića, Sonije skrenuo loptu u sopstvenu mrežu.

Konačan rezultat postavio je Nejmar u prvom minutu nadoknade, nakon lepe asistencije Alkasera.

Leo Mesi je propustio ovaj susret, kako je odrađivao suspenziju zbog žutih kartona.

Barsa nastavlja da diše za vrat Realu, ponovo su na dva boda zaostakta, ali i dalje imaju jedan odigran meč više od "kraljevskog" kluba.

Granada je u vrlo teškoj situaciji, kako su pretposlednji sa osam bodova manje od prvog tima iznad crte, Leganjesa.

28 Komentara

Povratak_Otpisanih
Monday, 03.04.2017
16:36

Da je barem Argentina bez Mesija ovako u pola jaka kao Barsa sada..a ne invalidi ko Gdje Marija i Iguanin sposobni.Krive Drine..

mIadenq
00:58

Ali udjes na vijest za Barsu bukvalno vise komentara od realovaca, koji placu jer je Barsa dobila jednu Granadu. Sta je sa vama ljudi? Radite li vi ista drugo u zivotu? qq

00:04

komedija i lakrdija... haahahaha

Benz9
Sunday, 02.04.2017
23:38

Ovo je bilo sve samo ne rutinska utakmica...

23:27

Idalje Madrid sve drzi u svojim rukama. Granada konacno u segundu barem je to zasluzila.

Barca4ever
22:56

Barsa je veceras igrala protiv sudija.Odlicno odigrano i rutinska pobeda.

Misosesic
09:42

Igrala protiv sudija sa igracem vise kako te nije sramota to uopste napisati.Vama kad se posteno sudi vi umislili da vas kradu.

Barca4ever
23:14

Cist penal nad Suarezom nije dosudjen.Roberto za obican start dobije zuti a onaj Albi otkine nogu i nista.Rakiticu takodje.

BarsaSaMarsa10
22:54

Suki odlican,ubeljivo najbolji igrac Barselone veceras.Igra nije bila dobra,ali s obzirom na startnih 11 i nije tako lose.Sreca da je protivnik bila Granada koja je prilicno losa i u odbrani i u napadu.Mora ovo bolje ako misle da imaju bilo kakve sanse protiv Juve-a.

Rise up
22:52

Rutinska pobeda bas nije ali zasluzena jeste. Sa Gomesom i Matijeom kao da imamo 2 igraca manje. U sredu protiv Sevilje nadam se da ce igrati Umtiti takodje i Mesi se vrace.

HHadzimontagic
22:47

Ne da se ni sudije, nastavlja se i dalje lopovluk koji je neko narucio, neko veliki. Sramota sta radi ovaj Real, Real je sramota da imaju jednu ligu u 9godina, zato rade sve kako bi osvojili ligu. Ne ne ne pricama ja ovdje bajke, Barsa koja igra bez Mesija, Pikea i Injeste, zato je naredjeno sudijama da podrze Granadu, Suarez nosi igraca Granade, Suarez kao osedlani konj nosi igraca Granade, a sudije ne sviraju penal, kako glavni tako i pomocni, Raketic se rusi ispred sesnaesterca sidije ne sviraju faul, a faul se vidi iz avijona. Dajte Ronaldu i Realu titulu, da se ne sprda svijet sa igrom i trofejima u ligi, jer je sramota u 9godina jedna Liga. Dajte Realu titulu kao onu u LS, jer je sramota da Atletiko osvoji LS, a Real nista. Real najveca prevara od ekipe od dolaska Ronalda.

00:43

Uzmi malo bukvar,znacice ti...

Go Hard or Go Home
22:42

Zar im stvarno sudija treba i protiv Granade, crveni? nCista situacija 4-1 sudija svira faul jer je Buskec uradio ono sto najbolje ume, da se baci, finale Ls Juve-Real/Bajern ako Uefa ne umesa prstice opet. 😉

Lecter
22:59

Ne lupaj molim te igrac Granade je zasluzio oba zuta kartona,neiskusno je reagovao ali opravdana oba zuta.Da ne pominjem igranje rukom u sesnaestercu prvo poluvrijeme onog stopera.Prati ti svoj klub i golove i ofsajda danas.

Milos 1996
23:01

Sta bi sa tuzbom? Jel ima pecat? :D

zeks
22:42

Rutinski bez Mesija.Alkaser i Rakitic odlicni,Matije i Gomes standardno losi.Ne znam sto Marlon ne igra kad Pike i Umtiti odmaraju.

Dalibor Bobinjo
22:42

Uaaa, sva 4 gola Barse iz ofsajda, Barsa bi izgubila da nije neopravdano isključen igrač Granade, Granada bolja, sudija ih pokrao, Ovrebo, 2009., PSG, Ajtekin, av, av, buaaa. :D