nedelja 15.01.2017.
14:25

Prvi današnji meč u okviru 20. kola Serije A odigran je na Sardiniji, gde je Kaljari deklasirao ekipu Đenove koja sve dublje tone na tabeli.

screenshot: streamable.com

Ekipa Đenove pretrpela je danas i četvrti uzastopni poraz u Seriji A, ukupno deveti od početka sezone i još jednom potvrdila da se nalazi u velikoj krizi.

Kaljari ih je savladao sa ubedljivih 4:1, iako je Đenova imala vođstvo u prvom poluvremenu.

Simeone je svojim golom u 28. minutu nagovestio drugačiji epilog, ali se na potpuni preokret nije dugo čekalo.

Kaljari je preuzeo kontrolu, vršio je sve snažniji pritisak pred golom gostiju, a izjednačenje domaćima doneo je Marko Borijelo u 40. minutu.

Samo četiri minuta kasnije još jedna velika prilika za Borijela, koji je pogodio prečku, ali se lopta nekako odbila do Žoao Pedra koji ''ni kriv ni dužan'' postiže gol za 2:1 na poluvremenu.

U nastavku, trener gostiju je u 58. minutu uveo u igru našeg Nikolu Ninkovića, ali samo dva minuta kasnije Kaljari preko raspoloženog Borijela uvećava prednost i otklanja opasnost od eventualnog preokreta.

Tačku na ovaj meč stavio je Farijas, koji je u 64. minutu iskoristio najstrožu kaznu i postavio konačnih 4:1.

Do kraja, priliku da zaigra dobio je i Darko Lazović, koji je imao par zapaženih prodora po desnoj strani, pripremio je i jednu veliku priliku za svoj tim, ali ona nije realizovana, ostalo je do kraja 4:1.