Napoli makar na dva sata preskočio Romu, ali je priča dana nekadašnji trener Crvene zvezde!

EPA/FILIPPO VENEZIA

U centralnom meču popodnevnog programa, Napoli se prošetao kroz Veronu, a iako je još zima, izgleda da je Kjevo već mislima na odmoru.

Naime "Leteći Magarci" su u sredini tabele, pa im poraz nije teško pao.

Držali su se pola sata, onda je Insinje matirao Sorentina preciznim udarcem. Sedam minuta kasnije, sve je bilo rešeno, posle karambola u kaznenom prostoru Veroneza, Mareku Hamšiku je bilo lako, 2:0.

U nastavku su Napolitanci dotukli domaćina posle sat, Poljak Zjelinski je završio divnu akciju, Spolija je lopta pogodila na putu ka mreži.

Do kraja je Međorini, smanjio rezultat, vratio se i Milik, Poljak je posle duge pauze dobio šansu u finišu i bio blizu toga da se upiše u strelce.

Napoli je stigao Romu na drugom mestu, ali "Vučica" od 18 časova igra protiv Torina.

Peskara

Priča dana je povratak Zdenjeka Zemana na klupu Peskare. Češki trener, nekada i na klupi Zvezde je tim koji je praktično ispao iz lige, preporodio za par dana.

Rasturili su bukvalno Đenovu u prvom poluvremenu za pola sata. Prvo je Orban savladao svog golmana Lamanu, da bi Kaprari i Benali posle pola sata završili priču na "Adrijatiku".

Do kraja, simfonija "Delfina", u poslednjih deset minuta Karpari još jednom i Ćeri su do vrha napunili mrežu Ligurijana, "petica" otpisanog tima sa Jadrana.

Ovo je prva pobeda Peskare u sezoni, ako ne računamo onu za zelenim stolom protiv Sasuola. Ali, za opstanak je kasno, Peskara ima deset bodova manje od Empolija, ostaje poslednja, mada je smanjila zaostatak za ostalim davljenicima.

Kvaljarela

Kaljari je na "Marasiju" iznenadio Đenovu posle osam minuta, Mauricio Isla je matirao Vivijana, ovo je bio prvi gol na strani za Sarde posle 432 minuta.

Ali do polovine prvog poluvremena Kvaljarela nakon sjajne akcije Mjuriela uspeva da izjednači rezultat.

I to je bilo sve, slab meč, Kaljari je osvojio veliki bod na strani, sada su još bliže opstanku, na 14 bodova iznad zone ispadanja, za njih će proleće biti pesma...

Udineze je načeo Sasuolo već posle sedam minuta golom Fofane, ali nisu dotukli goste koji su dvadesetak minuta pre kraja posle akcije Defrela poravnali rezultat.

I onda posle šansi Teroa na jednoj i Berardija na drugoj strani, Defrel sa 25 metara uspeva da pogodi mrežu Karnezisa za potpuni preokret. Deset minuta i Udineze je prosuo sve, poraz za domaćina na "Friuliju".

U prvom meču dana, "Gabigol" je presudio Bolonji u meču sa Interom.

Od 18 časova Roma dočekuje Torino, u večernjem terminu igraju Milan i Fiorentina.

Milan - Fiorentina 20:45

Na tabeli vodi Juventus sa 63 boda ispred Napolija koji ima 54. Roma je treća sa 53, ali utakmicom manje. Atalanta i Inter imaju 48, Lacio 47,  Milan 41 i meč manje...