Napoli u nastavku "slomio" Sasuolo

ponedeljak 23.02.2015.
20:56

Ekipa Rafe Beniteza savladala je Sasuolo rezultatom 2:0 golovima u drugom delu igre.

Beta/AP Photo/Salvatore Laporta

Napoli je danas bio bolja ekipa od Sasuola, i na kraju je sasvim zasluženo slavio rezultatom 2:0 (0:0).

Nije bilo nešto preterano prilika u prvom poluvremenu, ali se uglavnom igralo na delu terena koji pripada ekipi Sasuola. Najbolju priliku u ovom delu igre propustio je Marek Hamšik kada je ušao u šesnaesterac i šutirao po sred gola, a golman gostiju je uspeo da mu odbrani udarac.

Imao je hamšik još jednu priliku kada je šutirao glavom iz blizine, ali je njegov šut odbijen od strane domaćih igrača.

Zapata je na početku drugog dela igre imao jednu priliku, da bi u 61. minutu dobio popravni, uspeo je da se snađe na ivici šesnaesterca i opali ka golu ovoga puta nemoćnog Konsiljija.

Samo devet minuta kasnije videli smo i drugi gol Napolija, Zapata ovog puta u ulozi asistenta, odložio je loptu Hamšiku koji nije imao problem da završi akciju i da postavi konačan rezultat.

Samo minut kasnije Mertens pravi glupost na sredini terena i dobija crveni karton, tako da je Napoli odigrao do kraja meča sa igračem manje na terenu.