Napoli se ne da, hoće direktno u LŠ!

subota 20.05.2017.
22:32

Pobeda Napolija nad Fiorentinom što znači da će gosti veoma teško do evropskih takmičenja.

EPA/CIRO FUSCO

Ekipa Napolija je danas uspela da slavi protiv Fiorentine sa veoma ubedljivih 4:1 (2:0) u još jednoj sjajnoj partiji ove sezone na stadionu "San Paolo".

Domaći su već nakon osam minuta stigli do prednosti protiv ekipe koja polako gubi nadu da može do evropskih takmičenja.

Lopta je nekako dospela do Kalidu Kulibalija, koji glavom iz blizine pogađa gol golmana Tatarušanua za 1:0.

Insinje i Mertens su pretili nakon toga, daleko bliži je bio Napoli drugom golu nego Fiorentina prvom, a najbolju šansu za goste propustio je Josip Iličić nakon odličnog solo prodora.

Ipak, na drugoj strani 2:0 za Napoli, Insinje je primio dobar pas, Tatarušanu je otišao na jednu, Insinje poslao loptu na drugu stranu i doveo Napoli do velike prednosti.

Igrao se 57. minut kada je bilo 3:0 u korist Napolija. Bila je to velika greška golmana Tatarušanua, promašio je loptu u petercu koju je hteo da boksuje, ona je došla do Drisa Mertensa koji pogađa bez velikih problema.

Samo dva minuta kasnije, Viola stiže do gola. Kristijan Teljo je prošao po levoj strani, oslobodio se protivnika i uputio centaršut po zemlji, a tamo je bio Josip Iličić koji sigurnim udarcem vara golmana Reinu koji nije mogao ništa u ovoj situaciji.

Pobedu Napolija potvrđuje Dris Mertens, igrao se 64. minut, odbijenu loptu je poslao u mrežu za konačnih 4:1.

Dakle, Napoli sada prati Romu koja ima bod više u borbi za direktan plasman u Ligu šampiona. Zanimljivo, moguća je i titula, ali je ona u domenu naučne fantastike, pošto je potrebno da Roma i Juventus izgube sve mečeve do kraja (Roma protiv Đenove, Juventus dve preostale), a da Napoli dobije u poslednjem kolu Sampdoriju.

Sa druge strane, Fiorentina će veoma teško u Ligu Evrope, ukoliko Milan sutra pobedi Bolonju, plasiraće se u to takmičenje, a Fiorentina će ostati bez šansi.

Videli smo i srpskog fudbalera na terenu, Nenad Tomović je odigrao svih 90 minuta u dresu Fiorentine.