Napoli rasturio Veronu!

subota 19.08.2017.
23:12

Nakon Juventusa koji je na otvaranju ovogodišnje Serije A startovao pobedom od 3:0 protiv Kaljarija, slično je učinila i ekipa Napolija.

EPA/FILIPPO VENEZIA

Napoli je danas na gostovanju Veroni uspeo da slavi sa 3:1 i da tako dođe do prvih bodova u novoj sezoni Serije A.

Počelo je šansom Insinjea, koji je ponovo pokušao u 18. minutu, ali nije mu se dalo da se upiše u strelce. Napadima Napolija nije bilo kraja, i Gulam je pokušao par minuta kasnije, ali bezuspešno.

Insinje je imao novi šut pored gola, a onda gol u 32. minutu. Nakon kornera lopta je preletela veliki deo fudbalera koji su bili u petercu, došla do Soprajena iz Verone koji šalje loptu u svoju mrežu za 0:1.

Napoli je nastavio svoju dominaciju, Insinje je poslao loptu Miliku, koji u stilu velikih napadača pogađa suprotan ugao za 0:2 pred kraj prvog dela igre.

U nastavku Kirikeš šalje loptu preko gola, da bi Fauzi Gulam rešio pitanje pobednika u 62. minutu meča kada je natrčao na odbijenu loptu.

Zbog povlačenja protivničkog igrača, Hisaj je u 82. minutu dobio crveni karton, dosuđen je u istoj situaciji i penal za Veronu, a Pacini je bio siguran izvođač za 1:3, čime je postavio i konačan rezultat.

Napoli je, dakle, sasvim zasluženo stigao do sva tri boda, rezultat je mogao da bude i daleko ubedljiviji kada pogledamo način na koji su igrali izabranici Maurisija Sarija.