nedelja 14.05.2017.
16:57

Napoli petardirao Mihine ''bikove'', borba za titulu nikad zanimljivija!

Beta/AP Photo/Marco Vasini

Fudbaleri Napolija pobedili su u gostima ekipu Torina rezultatom 5:0 (1:0), dok je Palermo zakuvao borbu za opstanak, pošto se za jedno mesto sada bore Krotone, Empoli i Đenova!

Napoli je napravio možda i ključan korak ka drugom mestu, pošto je u gostima savladao tim Siniše Mihajlovića golovima Kaljehona, Insinjea, Mertensa i Zjelinskog.

Već u sedmom minutu Alan je pronašao Kaljehona, a ovaj načeo mrežu Džoa Harta. Na isteku sata igre, Insinje je iskoristio asistenciju Mertensa i pogodio za nedostižnih 0:2.

U finišu meča, Napoli je potpuno razbio domaće, pošto je u 72. minutu pogodio i Mertens, a potom ponovo Kaljehon i Zjelinski u razmaku od samo jednog minuta.

Ovo je najubedljiviji poraz Torina za koji je svih 90 minuta odigrao Adem Ljajić.

Paletmo je danas ugostio Đenovu, a taj meč je bio posebno u centru pažnje zbog borbe za opstanak.

Rispoli je doneo prednost Sicilijancima u 13. minutu, što se kasnije ispostavilo kao konačan rezultat.

U gostujućem timu, Darko Lazović je igrao do 72. minuta, a onda ga je zamenio Miloš Ninković.

Đenova bi mogla da se nađe sada u problemu pošto ima 33 boda, dva više od Krotonea koji je danas savladao Udineze.

Krotone je takođe minimalcem uspeo da ostane u borbi za elitom, pošto je na svom terenu savladao Udineze golom Rodena u 18. minutu.

EMpoli je takođe porazom od Kaljarija zakuvao borbu za titulu, pošto je ostao na bod iznad zone ispadanja, odnosno od Krotonea.

Empoli je na Sardiniji izgubio od Kaljarija rezultatom 3:2, dok su u preostalim mečevima Sampdorija i Kijevo remizirali 1:1, a Bolonja je savladala prežaljenu Peskaru sa 3:1.