Napoli opet za petama Juventusu, Klose presudio Atalanti

nedelja 13.03.2016.
22:42

Večerašnjim mečevima u Rimu i Palermu kompletirano je 29. kolo italijanske Serije A. Napoli novom pobedom nastavio trku sa Juventusom za Skudeto. Lacio golovima Klosea slomio otpor Atalante.

Beta/Mike Palazzotto/ANSA via AP Photo

Ekipa Napolija večeras je kao gost savladala domaći Palermo rezultatom 1:0 i tako se ponovo primakla vodećem Juventusu na tri boda zaostatka.

Devetnaesti trijumf Napolitancima ove sezone doneo je Gonzalo Iguain, pogotkom iz jedanaesterca u 23. minutu utakmice, pošto je prethodno Anđelković napravio prekršaj za najstrožu kaznu.

Ovo je Iguainu ukupno 27. pogodak u Seriji A ove sezone i sada je još ubedljivije na čelu Liste strelaca. Gol možete da vidite OVDE.

Domaći su u finišu prvog poluvremena preko Vaskeza mogli do izjednačenja, ali je Pepe Reina odlično intervenisao.

U nastavku, Napoliu je bez problema zadržao minimalnu prednost, a Insinje u 56. i Mertens u 80. minutu su propustili prilike da je i uvećaju.

U domaćem timu je nastupio i naš napadač Uroš Đurđević, koji je u 53. minutu zamenio Đilardina, ali do kraja meča nije uspeo da dođe do izražaja.

Za to vreme u Rimu, Lacio je pred svojim navijačima savladao ekipu Atalante, rezultatom 2:0.

Vodeći gol u ovom meču postigao je nemački veteran Miroslav Klose, koji je u 67. minutu savladao golmana gostiju Sportijela.

I kada su svi očekivali kraj meča, u petom minutu nadoknade vremena, Klose je još jednom zatresao mrežu gostiju i potvrdio trijumf ''Nebesko plavih'' - 2:0.

Ovom pobedom, Lacio se učvrstio na osmom mestu na tabeli sa 41 bodom, a Atalanta je ostala na 15. poziciji sa 30 bodova.