Napoli ne odustaje, Iguainov preokret za -3!

Autor: Vladimir Stojanović
nedelja 20.03.2016.
19:58

Đenova vodila na poluvremenu, fantastični Pipita sa dva gola otvorio vrata pobede. Napoli i dalje u poteri za šampionom!

BETA/AP Photo/Salvatore Laporta

Juventus je dobio gradski derbi, otišao na +6, Napolitanci su bili pod imperativom pobede protiv Đenove.

Gosti su utišali "San Paolo" već nakon desetak minuta, bomba Rinkona, Rejna iznenađen, Đenova vodi.

Usledili su uraganski napadi domaćina, najbolju šansu je imao Hamšik, ali je Matija Perin bio odličan.

Dugo su odolevali Ligurijani, ali Napoli ima jednog od najboljih strelaca Evrope u svojim redovima. Hisaj je odlično uposlio Iguaina, "Pipita" ne greši, 1:1, minut 50.

Jasno da je Napoli nastavio da pritiska goste, odmah je Iguain imao priliku da sve okrene, ali su i gosti mogli preko Ćerćija da postignu još jedan pogodak.

Zatreslo se kao Vezuv da je proradio desetak minuta pre kraja. Ponovo neverovani Iguain, Alan je zaustavio napad rivala, Hamšik asistirao Argentinu, 2:1, desetak minuta pre kraja.

Ni to nije bio kraj muka Napolitanaca, Takidis je imao šansu za izjednačenje, ali Grk nije pogodio.

Do kraja Gabijadini i Alan su mogli da potvrde pobedu, El Kaduri je postigao treći gol u nadoknadi, završilo je 3:1. Napoli u stopu prati Juventus.

Golove možete videti ovde, o popodnevnim mečevima čitati ovde, a večeras od 20:45 Milan u poslednjem meču kola dočekuje Lacio.