Napoli ne odustaje!

Autor: Vladimir Stojanović
nedelja 10.04.2016.
16:57

Napolitanci prema očekivanju savladali Veronu i bez "Pipite". Dan za domaćine u Seriji A, slavili Torino i Sampdorija...

Beta/AP Photo/Salvatore Laporta

Napoli je bez Iguaina iz svih oružja bombardova otpisanu Veronu.

Golman gostiju Golini je u prvom poluvremenu frustrirao Gabijadinija, dva puta je domaćin pogađao okvir gola, ali je ipak Gabijadini odbijenu loptu sproveo u mrežu.

To je bio početak kraja, do odlaska na odmor, penal za domaćina, crveni karton, Verona ostaje bez isključenog Suprajena, Insinje u odsustvu "Pipite" ne greši, 2:0.

U drugom poluvremenu mnogo manje uzbuđenja, Verona je pala, Kaljehon dvadesetak minuta pre kraja povećava na 3:0.

Napoli je ostao u kakvoj takvoj trci za titulu, Juventus je na +6, još nije gotovo, šampionu su dovoljne četiri pobede do kraja, pod uslovom sa Napolitanci dobiju sve mečeve kako bi zadržao titulu.

Torino je nakon pobede na "Meaci" posle dužeg vremena vezao dva trijumfa. Centralna figura Brazilac Bruno Pereš, postigao je gol u prvom delu, a onda asistirao na startu nastavka Maksiju Lopezu ua 2:0.

Ipak, u finišu Atalanta vraća neizvesnost, iz slobodnjaka je Ćigarini savladao Padelija za 2:1, a onda je Gakpe imao šansu za izjednačenje.

Sampdorija je srušila otpor Udinezea, autogol Armera posle centaršuta bivšeg igrača "Zebreta" Mjuriela za radost domaćih na "Marasiju". U samom finišu, sjajan pas Kasana, Kvaljarela je učestvovao u akciji posle koje je Fernando potvrdio pobedu matiravši Karnezisa.

U matine terminu Empoli je u regionalnom derbiju srušio Fiorentinu.

Golove iz Napulja i Torina možete videti ovde.