Sampdorija povela pod Vezuvom, poslednjih pola sata sa igračem manje nisu izdržali!

Ciro Fusco/ANSA via AP

Iznenađenje na "San Paolu", Sampdorija je stigla do prednosti posle pola sata.

Albanac Hisaj je u želji da interveniše zatresao sopstvenu mrežu.

U prvom poluvremenu malo pravih prilika za Napoli, jedna od njihovih najslabijih partija u sezoni. Probali su Mertens i Insinje, ali je na drugoj strani Riki Alvarez imao dobru priliku za Dorijane.

Ni u nastavku se nije puno toga promenilo, Mertens je imao dobru priliku, a Đenovljani su ostali sa desetoricom, drugi žuti karton je dobio Silvestre.

Posle toga ofanziva Napolitanaca, Toneli je bio blizu izjednačenja, rezervista Gabijadini je takođe imao priliku...

Manolo Gabijadini desetak minuta pre kraja postiže pogodak, akcija u kojoj je učestvovala kompletna napadačka linija, a Hoze Kaljehon zabeležio asistenciju.

Veliku šansu za pobedu imao je Hamšik, ali je Puđoni fantastično intervenisao.

Ipak, Napoli u nadoknadi, u 94. minutu stiže do trijumfa. Toneli koji je bio u timu samo jer je gotovo kompletna poslednja linija povređena postiže pogodak za veliko slavlje pod Vezuvom. Napoli je na kraju slavio sa 2:1, prišao Juventusu na četiri boda, ali šampion ima dva meča manje. Ipak, stigli su Romu, na drugoj poziciji, "Vučica" svoj meč igra sutra od 15 časova kada gostuju "Đenovi".

Golove sa "San Paola" možete videti ovde.

U prvom meču dana, Empoli je savladao Palermo sa 1:0 i pobegao sedam bodova iznad zone ispadanja.