Naingolanu se osladilo, Romin "minimalac" u Empoliju!

Autor: Boris Jovanović
subota 13.09.2014.
19:52

Gol sjajnog Rađe Naingolana doneo Romi bodove u Empoliju. Na kraju 1:0 za goste u dosadnom meču na "Kastelaniju"

Beta/AP Photo/Paolo Lazzeroni

Nije baš bilo uzbudljivo u prvom poluvremenu na "Kastelaniju". Roma je imala inicijativu, ali bez mnogo velikih prilika. Najbolju je propustio Maikon, koji je pogodio stativu, u nastavku akcije udarac Pjanića, Rimljani su tražili penal, smatrajući da je defanzivac domaćih loptu zaustavio rukom.

Novajlija, odnosno povratnik u Seriju A posle šest sezona, Empoli se uglavnom branio bez problema, nisu imali veće ambicije pred golom "Vučice", a surovo su kažnjeni u samom finišu prvog dela.

Rađa Naingolan je šutirao sa oko 20 metara, lopta se od stative i golmana Sepea odbila u mrežu, pa su gosti ipak stigli do prednosti u samom finišu prvog dela. Belgijanac je, podsetimo, bio strelac i asistent na startu protiv Fiorentine, očigledno da je u odličnoj formi.

U nastavku je Maikon mogao da reši pitanje pobednika, Empoli je imao najbolju šansu preko Gruzijca Mkelidzea, kada je De Sanktis uspeo da interveniše.

Adem Ljajić je počeo meč, zamenio ga je Žervinjo u finišu, bleda partija srpskog reprezentativca.

Na kraju, minimalac vicešampiona, perfektan učinak u prva dva kola i prvo mesto na tabeli.

Gol Naingolana možete videti ovde, a u drugom subotnjem meču, šampion Juventus od 20:45 dočekuje Udineze.