Na kraju uvek pobeđuju ONI! Nemci kaznili grešku i osvojili Kup konfederacije!

nedelja 02.07.2017.
21:55

Trenutak odluke pao posle katastrofalne greške, Nemačka osvojila i Kup konfederacije posle Svetskog prvenstva 2014. godine.

EPA/SRDJAN SUKI

Fudbalska reprezentacije Nemačke osvojila je Kup konfederacije pošto je u finalu savladala selekciju Čilea rezultatom 1:0 (1:0).

Nemci su do vođstva došli vrlo brzo, posle 20 minuta igre i to se ispostavilo kao jedini pogodak na meču.

Dijaz je napravio ogromnu grešku pošto se poigravao ispred šesnaesterca, Verner mu je oduzeo loptu i proigrao Štindla koji je pogodio prazan gol za 0:1.

Čileanci su imali više od igre, stvorili su veći broj prilika, ali je na golu Nemaca bio odlični Ter-Štegen.

Već u petom minutu prvu šansu imao je Vidal, ali je njegov udarac sa pet metara zaustavio golman Barselone.

Čile je bio agresivniji i konkretniji i posle te šanse, ali su u 20. minutu Nemci ni iz čega kaznili grešku Čilea.

Dijaz je izgubio loptu ispred svog kaznenog prostora, Verner se prikrao i spojio Štindla sa praznim golom.

Čile je opet preuzeo kontrulu u igri, imao nekoliko pokušaja, čak 12 u prvom delu igre, ali malo onih pravih, pa je Ter-Štegen uspeo da sačuva svoju mrežu.

U finišu prvog dela igre, Gorecka je imao prvu priliku posle gola Nemaca, ali je šutirao pored stative.

Nemci su u drugom poluvremenu u potpunosti neutralisali igru Čileanaca koji su prvi put u nastavku u okvir gola šutnuli tek u 74. minutu kada je takođe na mestu bio Ter-Štegen.

Pet minuta pre kraja Čileanci su bili najbliži izjednašenju, Puć je ostao sam na nekih sedam metara, ali je šutirao daleko preko gola.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa je aktuelni svetski prvak u znatno izmenjenom sastavu ponovo pokazao da igra najbolji reprezentativni fudbal.