Murinjov Junajted nastavio da melje, lagana pobeda i u FA kupu!

subota 07.01.2017.
15:20

Mančester junajted je u pravoj formi, niz pobeda nastavljen i u FA kupu, Vejn Runi ušao u istoriju!

Beta/AP Photo/Dave Thompson

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su na svom Old Trafordu ekipu Redinga rezultatom 4:0 (2:0) i plasirali se u 1/16 finala FA kupa.

Na ovoj utakmici istoriju je ispisao kapiten Vejn Runi koji je već u sedmom minutu postigao pogodak posle asistencije Huana Mate i izjednačio se sa legendarnim Bobijem Čarltonom na klupskoj listi strelaca.

U 15. minutu Marsijal je lako pogodio drugi ugao za 2:0 i tim rezultatom otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu, na scenu je stupio Markus Rašford koji je postigao dva pogotka za konačnih 4:0.

Najpre je pobegao odbrani gostiju na pas Majkla Kerika i postigao prvi gol u 75. minutu, da bi već u 79. iskoristio katastrofalnu reakciju golmana Al Habsija koji je promašio čitavu loptu, a napadač Junajteda zategao loptu u mrežu.

Taj komični trenutak, kao i sve ostale pogotke pogledajte OVDE.

Inače, u poslednjih 15 minuta na ovo meču šansu su dobili Bastijan Švajnštajger i Fosu-Mensah koje su navijači zahtevali u startnojo postavi pre početka meča.

Podsetimo, Žoze Murinjo je na konferencije za medije uoči ove utakmice otkrio da bi Nemac na kraju mogao da ostane u klubu, pa ko zna, možda je ovo početak boljih dana za Švajnštajgera.

20:57

odlicna igra.. moglo je biti jos golova ali je najvaznije sto tim deluje sigurno i sto se pobede nizaju

MIlan Simic
18:45

Odbrana sezone...kako je samo skinio stoper Ridinga Rasfordu cist gol...neverovatno

18:35

Drago mi je zbog Runija. Nisam gledao utakmicu ne znam kako je igrao, ali zaslužio je da se nadje na vrhu zbog onih fantastičnih igara i strasti sa kojom je igrao u prošlosti. Meni je posle Vidare bio omiljeni igrač i razlog što navijam za Junajted, sve dok nije zatražio transfer da bi povećao platu - od tada ga ne volim. Ali oprostiću mu sve ako da taj gol što mu nedostaje protiv Liverpula za pobedu, ako može u 94 minutu :)

baki35
18:33

Vratio se veliki Mancester Junajted. Pocnite da se plasite, masina melje sve pred sobom!

JesseLingard14
18:16

Steta za Al Habsija sjecam ga se dok je u Wigan branio jos ja sam mislio da je zavrsio karijeru :/

Zoki N1
17:34

Tek će da gazi 😉😉😉

Nikola M.
17:18

Evo i malo statistike - Jang je danas odigrao svoju 150. utakmicu za Junajted. 8 pobeda u nizu u svim takmičenjima, što je po prvi put nakon septembra 2009. godine. Marsijal je imao udela u 7 golova u svojih poslednjih 7 nastupa u FA kupu (od toga 3 gola i 4 asistencije).

Pep Guardiola
17:18

Jel bilo puno crvenih? Nisam gledao utakmicu.

MAN RED
18:25

Za Fernandinja i Aguera. ;)

Sunday, 08.01.2017
17:53

Zamjena za Fernu je najbolji vezni igrac u historiji lige,a za Kuna najbolji mladi napadac u ovom trenutku.

Bidza i Tridza
19:27

Nego,kako je bilo sa penalima sinoc?

17:13

Koliko vidim eto još jednog velikog konkurenta za titulu sledeće sezone.

19:19

Padne li Liverpool na OT sljedeće kolo svašta se može očekivati i od ove.

18:03

Tako je a iskreno taj meč ne mogu da dočekam i gledaću ga šta da se desilo.Iskreno navijam da Murinjo završi u TOP4.

Nikola M.
16:56

Postigli 4 gola, mogli još toliko. Dobro su igrali, lako stvarali šanse, ali je bio prisutan i veliki broj promašaja. Nedostajalo je koncentracije u završnici akcija, bez obzira na 4 postignuta gola. Bravo za Runija i izjednačenje rekorda. Legenda naša. Danas je ubeležio 10 asistenciju ove sezone u svim takmičenjima. Mrlja na utakmicu - Rohova povreda. Kamo sreće da nije ništa što bi ga udaljilo sa terena duži period. Igra odlično u poslednje vreme i bio bi to veliki udarac i tim gore što je Baili na AKN. Nadam se da će biti spreman za Liverpul. Navijači na nivou - ceo stadion salutira Švajnštajgeru i pevaju pesme Stamu, sjajno :)

Blek stena
16:47

Bravo Runi.Ako ima pameti u klubu nedirati ga nikako.Sve maltene pozicije je igrao u klubu i nikada se nije bunio.Pravi vojnik kluba.A drago mi je što je i Rašford proigrao. Pomeni mali će biti dobar igrač.A što se tiče utakmice iznenađujuće lako.Samo se nadam da Roho neće dugo pauzirati jer konačno igra dobro.

MAN RED
16:36

Runi legenda Mancestera,reprezentacije svetakog fudbala i kafana!!!

Emperador(2018)
16:33

Uvek neugodni reding

Alex DeLarge
16:30

Jeziv broj promasenih sansi i opet 4:0... Zao mi je sto Runi nije dao jos taj jedan, ali nije da mu je neko drugi kriv... Samo dva ista igraca su pocela tekmu u odnosu na ligu, i opet je to izgledalo i vise nego ozbiljno. To je ogroman kvalitet koji ce doci do izrazaja u nastavku sezone i pogotovo sledece kada ce se stvari uozbiljiti. Ozbiljne ekipe moraju da budu sposobne da zamene i pola postave ako treba i da pobedjuju. I mora se na svim frontovima igrati ozbiljno! Ako ces uvek da zrtvujes sve ostalo zbog jednog takmicenja, onda nisi veliki nego si Lester. (ne zelim ovim da ih vredjam, samo iznosim cinjenice)...

MANUTD
16:42

Upravo tako. Bas sam se smejao pre neki dan izjavama navijaca celsija koji tvrde da je Konte cudotvorac, da je danasnji celsi najdominantniji tim ikada i slicno, a zapravo ne shvataju da nisu nista drugaciji od proslosezonskog Lestera, igrajuci jedno takmicenje i ultra-defanzivnu taktiku ne bi li se dokopali bodova i gurali ligu kolo kroz kolo. Najbolje ekipe svih vremena su one koje su osvajale tripletu, jer igrati na vise frontova u isto vreme i sve ih osvojiti, e to je najveci uspeh.

NIKE
20:52

Mi smo 14 sezona za redom igrali LŠ i nikad se nismo bunili zbog toga, prvu sezonu smo odsutni i vi ste našli razlog zašto smo mi prvi, a vi 10 bodova iza nas. Prošle sezone vam nije ništa smetalo, a sad vam smeta što mi ne igramo Evropu, pa vam smeta što Konte minimalno rotira, pa vam smeta što Chelsea zadnjih 5 sezona duplo manje troši od vas, a ima bolje rezultate, pa vam smeta što igramo defanzivno, pa vam smeta što trčimo trenutno najbolje kontre u ligi, pa vam smeta što igramo u plavim dresovima, pa vam smeta što Konte skače kraj aut linije, bunili bi se vi i na suđenje, ali sreća pa nama ne treba sudija da dobijemo, nego to radimo pošteno, pa vam smeta što ne dajemo šansu mladima, pa vam smeta što smo imali sreće par mečeva, a vi ste najsretnija ekipa u povijesti LŠa, sjetite se kako ste uzeli titulu 1999e - ono je kriminalna sreća, a tek 2008e, da se Terry oklizne... pomirite se već jednom Chelsea je ispred vas i to zasluženo, Konteov tim je dao mnogo više golova od vašeg Bus drajvera, a primio je takođe manje - u svim segmentima smo ispred vas i tako će i ostati.

Martial9
17:00

Voleo bih taj 250 gol da da protiv Liverpula :))

_MUFC_
16:29

Odlična igra Junajteda!Drago mi je što je Murinjo odmarao neke igrače i pružio šansu drugima.Prije svega mislim na Fosu Mensu i Švajnštajgera.Runi ponovo na terenu i izjednačio se sa Čarltonom.Odličan je bio na ovoj utakmici.Sledeća utakmica je sa Jakom u Liga kupu.Idemo dalje,GGMU!

16:25

Vejn Runi-Na deobi prvog mesta na vecnoj listi strelaca Mancester Junajteda,najbolji strelac u istoriji svoje reprezentacije i treci najbolji asistent u istoriji Premijer lige. Nadam se da ce jos par godina biti u Junajtedu,da ce osvojiti jos neki veliki trofej i mozda oboriti jos neki rekord.

16:24

Melju opako,ali se ne pomeraju sa sestog mesta u PL.LOL

Brat Scholes
16:38
Аполо
16:52

Ne pomeraju se jer i ostali pobedjuju, nije to Jelen Cirkus Liga gde se dva kluba bore za vrh.

16:23

rooney care!!!!

16:22

Lagana pobeda,nije se zapinjalo uopste. Ocekivao sam vise od Redinga al oni kao da su se uplasili. Stam je najavio da ce igrati hrabro i da se nece braniti al to nismo bas videli. Rasford je imao veliku zelju i dobro je sto je dao 2 gola.

Adnan
16:22

Rašford je promašio vise sansi ovu utakmicu nego Ibra citave sezone,a opet je dao 2 gola.