Murinjo trijumfalno počeo mandat na klupi Junajteda u Premijer ligi

nedelja 14.08.2016.
16:22

Fudbaleri Mančester Junajteda su sa 3:1 savladali Bornmaut u utakmici prvo kola Premijer lige.

twitter.com/ManUtd

"Din Kort" je ugostio Mančester, a gosti su ih počastili sa tri pogotka.

U strelce su se redom upisvali Mata, Runi i Ibrahimović, dok je gol utehe postigao Smit na asistenciju Grabana.

OVDE pogledajte za koje postave su se Houv i Murinjo odlučili na startu susreta.

Prvo poluvreme je bilo veoma nezanimljivo, nijedna ekipa nije imala konkretnih pokušaja sve do prilike Runija u 27. minutu susreta.

Lepo su Erera, Valensija i Mata iskombinovali, lopta je stigal do Runija, koji je sa nekih 15ak metara od gola šutirao pravo u Boruca.

Igrao se 40. minuta kada je Mata iskoristio katastrofalnu grešku Frensisa i doveo Mančester u vođstvo
.

Taj pogodak možete pogledati OVDE.

Na startu drugog dela igre je Junajted bolje krenuo, a u 51. minut je Ibrahimović maestralno pronašao Runija, koji nije uspeo da savlada Boruca.

Ipak, kapiten je uspeo da matira poljskog čuvara mreže nekih osam minuta kasnije.

Najpre je Valensija prošao dobro po desnom boku, njegov centaršut je stigao do Marsijala koji je pokušao da šutira "na prvu".

Traljavo je Francuz zahvatio loptu, ona je stigla do Runija, koji je sa samo nekoliko metara od gola, lako sa vladao Boruca.

Treći gol je bio delo nikog drugog no Zlatana Ibrahimovića. Nadoknadio je svoju lošu igru iz prvog dela Šveđanin, sjajnim golom sa oko 25 metara od gola Boruca u 64. minutu meča.

Pogodak Ibrahimovića možete pogledati OVDE.

Pet minuta nakon gola Ibrahimovića, Smit je na asistenciju Grabana smanjio na 1:3.

Do kraja susreta nije bilo ozbiljnijih prilika, te je meč završen trijumfom "Crvenih Đavola".

Priliku je sa klupe dobio i Henrik Mihtarija, koji je tako upisao svoj debi u dresu Junajteda.

68 Komentara

NE LJUTI SE COVECE
Sunday, 14.08.2016
21:38

Mancester je doveo dve stene, Ibru i Beily -a . Sjajno su odigrali veceras, Valensija opet impresivan, Mata mnogo pokretljiviji, drcniji, Herera konacno da igra i vidi se da kvalitet ima samo mu trebaju utakmice. So deluje da se skroz izvukao od povrede i samo ce biti bolji. Marrsijal je nesto stegnut no dobro, videcemo koliko depaj moze da promeni svoju igru, za kratko, delovao je jako opasno, odmah ulazi u prostor i sutira. Daleko od perfektnog ali sasvim solidno ovo lici, daleko od one anemicne Van Galove igre. Videcemo koliko ce Pogba doneti razliku na terenu. Nadam se da ce Snajderlin dobijati vise sansi

pop94
Monday, 15.08.2016
11:39

Večeras? 😀

mrancic
19:33

Imace Murinjo muke ako Runi nastavi ovako da igra.Poceo kao prosle sezone.Marsijal mra da prihvati cinjenicu da igra sa Ibrahimovicem i da menja nacin igrenOn tek ulazi u formu.Drugi nacin igre,brzo dodavanje,vracanje u odbranu..Ali igrali su sa manjim timom.Felainiprebražen.Držao igru u sredini.Depaj igrao malo ali teško će on opstati u Junajtedu.

Marcos Alonso
19:21

Najbolji tim i najboljeg trenera ima Junajted,vidjecemo da li ce osvojiti titulu ove sezone. Obicno je ovako prve sezone igrao i sa Celsijem prvo poluvrijeme sta bude-bude ali drugo se dodaje gas :DnZanimljiva sezona nas ceka

????JULEN GUERRERO 8????
17:58

Kao što rekoh, ako želimo i f od fudbala onda Ander MORA biti starter! Čestitke momcima na timskoj igri i pobedi! Ne baš preterano lep fudbal ali to ni ne očekujem pod Murinjom! GGMU!

Nikola RED_DEVIL
20:19

Ali Pogba mora da igra, necemo moci sa 2 kreativca na sredini, verovatno ce biti Pogba-Snajderlin ili Pogba-Fellaini..

MANUTD
22:40

Razumem da je Erera Bilbaov igrac ali ne mozes reci da je kreativniji od Pogbe :)

21:55

Pogba je eksplozivan ali kreativan nije ni blizu Ereri tako da ne možeš reći da su dva kreativca! A zašto ne bi igrali sa njih dva, evo Ander danas igrao odlično tu defanzivnu rolu! Vi bi najradije igrali fudbal sa 5 štopera i 3 defanzivna vezna, stvarno ne razumem to vaše(većine) shvatanje fudbala!

Zoki N1
17:55

Pa felaini je je kupljen od evertona kao igrač sredine terena ili zadnji vezni...tu i treba da igra a ne da glumi nekog napadača. ...runi će da bude mnogo bolji i sigurno mu nije uloga da daje golove kao nekad...i bolje da igraju što čvršći fudbal jer na to idu svrsto i sigurno i to će biti dovoljno za titulu...ovo je prva sezona poslije fergusona da se imamo pravo nadati tituli i ja mislim da je ona naša ove godine 😃😄😄

17:54

Задовољан сам пруженим данас, без осцилација одигран меч. Погба кад се убаци још, јао јао јао. ГГМУ!

MAN RED
17:52

Ako se po jutru dan poznaje...

zz
17:39

Gostovanje,3 boda i 3 data gola. Treba jos dosta da se radi,ali sam zadovoljan. Runi mora bolje i brze,ili se seli na klupu,Valensija odlican,a Ibra je tenk!

17:36

Sta cini Murinjo. Smao polako, Engleski ljubitelji koji negledaju nista drugo uzivajte u igrama dva majstorea Bejliaj i Ibre, koji ima da predju tu ligu. Ibra dosada samo reseta prijateljske, ligaske, kup. Igrac koji moze da da 30+ golova u ovakoj ligi.

17:05

Zlatan na prvoj njegovoj utakmici gol protiv Galatasaraja, pa u Komjuniti šildu gol, kao i na debiju u PL. Lep gol dade danas. Sjajan početak, samo da tako nastavi. Jeste rezultat 3:1, ali nikako se ne može reći da je ovo lako dobijen meč. Pokazivao je Bormut zube i igrao egal sa Junajtedom dobar deo utakmice. Junajted praktično bezopasan u prvom poluvremenu i kako je vreme odmicalo, tako su i bivali nešto opasniji. Nedostajalo je više napada kroz sredinu. Valjda će se sa Pogbom to poboljšati u nadolazećim utakmicama. Jedan detalj mi se posebno nije dopao - prevelik broj dodavanja unazad... Mrsko mi je to... Valensija je čovek zacementirao svoje mesto u prvoj postavi. Mislim da je to već jasno kao dan. Dovoljno sam rekao za njega :) Baili nastavio sa dobrim izdanjima. Izgleda da mu odgovara engleski stil igre. Obećava. Čak je i Felaini bio vrlo korektan. Sasvim solidan danas. Marsijal nagoveštava povratak u formu. Runi nije imao toliko dobar meč. Propustio je da završi onu odličnu akciju iz prvog poluvremena, kada je šutirao slabo i pravo u Boruca, takođe je i propustio da iskoristi izvrsnu Zlatanovu asistenciju i upropastio još jednu akciju simuliranjem, a da je nastavio dalje, našao bi se možda i u gol šansi. Doduše, iskupio se golom, ali moglo je to i dosta bolje. Agresivniji i oštriji Junajted očekujem u nastavku. Radovi su još u toku. Startovala se liga pobedom, to je bitno. GGMU!

Kipe99
17:01

Runi nije vise u toj formi da bude redovan u prvoj postavi, ali tesko da Mou ima muda da legendi uskrati prvu postavu. Sve dok Runi sam ne odluci da sebi skrati minutazu, niko drugi nece moci.

Martial11
17:00

Sjajan pocetak, tri gola odmah odusevljen sam. I ako moze jos bolje, dobro je radi samopouzdanja. Baily zvijercina, jak, zestok, ima sve da postane najbolji stoper u ligi. Ibrahimovic klasa nad klasama. Jos kad Pogba dodje uz Smollinga bit ce to idealno.

_HAZARD10_
16:53

Salu i prozivke na stranu, rano je za govoriti ista, ali murinjo uzima titulu ove godine. Cekam kontea da vidim, ali dok se i on i gvardiola priviknu na englesku ligu, murinjo ce imat 10 poena prednosti. Dobar junajted danas, bit ce jos jaci kad Pogba zaigra i kad se uigra

A.Shevchenko 7
16:41

Bice prvaci, Murinjo je to...Mozda me Don Konte iznenadi, idemo plavci!

The KING(guapo)
16:44

Junajted smesna ekipa sa ovakvom igrom njima TOP 4 visi,imali su srece danas da postignu vise nego srecna dva gola.

23:00

Neko je ss triput gorom igrom uzeo titulu!

Aleksandar Vukmirovic
20:17

The king ti covece bas smaras...boze me sacuvaj, smiri prebice te neko jedan dan...sve provociras,smiri se majku mu...

Milos_
16:40

Prije svega, zadovoljan sam pobjedom. Ona je najvaznija. Nekoliko zapazanja:Felaini ne moze igrati zadnjeg veznog, Runija zaista nije igrac za prvu postavu u ovakvom timu Uniteda, Marsijal trazi formu (dobro, pocetak je sezone), Bailly odlican u debiju a naravno kod Ibre je proradio takav inat nakon 0:2 sto nije i on postigao gol i on je stigao vrlo brzo... :)

Alex DeLarge
16:52

Ja mislim da ce u jednom trenutku u toku sezone on povuci Runija nazad, tako da ce veza biti Runi - Snajderlin (Erera) - Pogba. Ispred njih ce biti Mata, a po krilima Miki i Marsijal...

Nikola M.
18:50

Ništa loše Felaini danas nije odigrao. 98.7% uspešnih dodavanja (samo jedno pogrešno dodavanje od ukupnog broja dodavanja) i 6 oduzetih lopti rivalu (to je duplo više od bilo kog drugog igrača na terenu). Korektna partija Felainija.

Marco Popovich
16:39

Runi napolje ili duboko u sredinu

Special One
16:39

Dobro je za početak, veoma korektan meč. Vezni red dobar, sa Pogbom će to biti na još višem nivou. Bailly stopercina, mašina od igrača, Fella me nije iznenadio zbog dobre igre, znam da može biti dobar. Ibra prvijenac, šteta za slobodnjak ali idemo dalje.

Paklena pomorandza
16:39

Ako je Murinju bitna ekipa i njen uspjeh onda mora Runija da zakuca na klupu!Steta je da Miki sedi na klupi a Erera igra zadni veznji samo da se akomodira Runi.Felaini je meni uvjek bio jedan od omiljenih igraca,vrlo zahvalan,daje jacinu i visinu na terenu,igrac koji mora i treba da ima mjesto u ekipi,kvalitetan timski igrac.Mnogi se pitali ko je Bejli i da je skupo placen(30 miliona)...e bice to paklen stoper.Ibra,covek daje golove unutar i van 16-rca,daje glavom,nogomglavom,asistira,slobodnjakje,pa gde ces bolje?!Ipak,protok lopte je nekako spor,mora i treba to brze i verujem da ce biti bolje.Odbrana jako dobra,posle 3:0 malo opustanje i kazna,sredice i to Murinjo.Ovo je bilo rutina i sa pola snage.

Nikola M.
18:26

Današnje Bailijevo izdanje u brojkama - 1 dribling, 2 presečena dodavanja, 7 čišćenja, 3 oduzete lopte, uspešnost dodavanja 93% i nagrada za igrača utakmice (bio je i igrač utakmice i u Komjuniti šildu). Nema šta, lepo je započeo svoju karijeru u Junajtedu.

NIKE
16:38

Mou ima najjači tim, a još je i najbolji taktičar - navijači Uniteda će uživati iduće dvije sezone, a za dalje ćemo vidjeti šta će se dešavati, mislim da bi Mou mogao ostati i duže na Teatru snova.

scylla98
16:38

Odlika velikih ekipa je da pobedjuju i kad ne igraju dobro.

Akrobatika7777
16:36

Nismo jos uigrani do kraja ali vec pobjedivamo..Za par kola,bicemo mašinerija koja melje sve sto nam se nađe na putu :D

nenadvr
16:36

Potrebno je jos vremena da igra bude dobra, ali sa obzirom da je pocetak sezone odlicno

_MUFC_
16:32

Odlično!Započeli smo sezonu sa pobjedom što je veoma lijepo.Prvo poluvrijeme dosta stegnuto,drugo mnogo zanimljivije.Blind i Bailly veoma dobri danas.Eric je veoma jak u odbrani i disciplinovan.Veoma me obradovao Shaw kako je igrao kao da nije imao lom noge,samo tako da nastavi.Zlatan što reći osim da je klasa! Šteta što nije Rooney postigao gol kada mu je Ibrahimović fenomenalno asistirao.Mata i Herrera dobri takođe.Martial je bolje odigrao drugo nego prvo poluvrijeme.Valencia sam je držao desnu stranu svaka mu čast.Fellaini veoma dobar danas.U vazduhu je dominantan.Idemo sada po redu ovaj tim mora još da se uigra.

disqus_EQRR1nJt87
16:31

Dje su sad veliki proroci koji su omalovazavali Ibrahimovica?Sjajan pocetak sezone.Vec sada ekipa djeluje kompaktno.Zalim za onom prilikom kada je Ibra stiklom proigrao Runija a ovaj promasio zicer.Bajli je pokidao.Sa kolikom dozom sigurnosti igra to je nevjerovatno.U petak debi Pogbe protiv Sotona koji za razliku od prethodnih godina nije ekipa koje se treba 'plasiti'.

Berba9
14:42

Kolika god legenda wazza bio, ako ovako nastavi da igra mora pod hitno na klupu, Mata i Miki su mnogo bolja resenja za tu poziciju 10

dinEdo
16:30

Kad je stigao Ibrahimovic u Man Utd vecina je pricalo kako je star za PL. A tad sam rekao da ce minimum dati 18 golova u PL. Rano je za prognozu ali zivi bili pa vidjeli.

18:01

Ja sam rekao 25+ 😉.. Samo da ga povrede obidju i lagano će dati!

POGBAA
16:30

Nije neka igra bila ali ok.Runi gol,Marsijal dve asistencije,dobar pocetak.Ceka se Pogba

Elliott Roger
16:27

Prvo poluvreme očaj, drugo jako dobrooo.

lamps8
16:27

solidan mancester dobru ekipu napravio murinjo

16:26

KAKVA SILA, KAKAV JUNAJTED, OVO SE TRAZI, TATA MURINJO NAS VRACA NA SAM VRH, VRACAMO SE JACI NEGO IKAD, DA SE VRATE SMOLING I POGBA, I DA SE UIGRA I BICEMO TIMCINA, JEDVA CEKAM DA RAZVALIMO SITI U DERBIJU, ALI STA JE OVO SA IBROM? PA ON IMA 34 GODINA, DACE MAXIMUM 10? E MOJI HEJTERI, SVE SAM PISAO I ZNAO UBAPRED, VRACAMO SE U VRH. GG MU. Sportski pozdrav.

cukambre
16:25

Igra nije bila bas ubedljiva al bitna je pobeda.Covek ne zna sta da ocekuje od onog Felainia.Protiv Lestera jako los a danas je bio dobar,pogotovo u defanzivi.Baili dobar al mora da se konrolise u nekim situacijama,zna da bude preagresivan.Valjda ce sa Pogbom i Mhitarianom u prvoj postavi igra biti bolja i lepsa.

16:25

Bejli fenomenalan,svi ostali su veoma dobri.... Glavni problem pozicija Runija,on vise ne sme da igra u napadu! Nema vise hrabrosti ni da krene na igraca a i svaku akciju upropasti!

16:25

Junajted da se zahvali SRECI,nikada nisam video u istroriji fudbala da ekipa koja je podredjena bez gol sanse postigne onako dva srecna/cudna gola.

16:44

Ajde bre odleprsi malo sa vesti Junajteda,uzmi maramicu i placi...aman vise od te tvoje fudbalske mudrolije,on sve zna.Pa ako si takav znalac onda pravac u kladionicu i mlati pare.Kakav trebas biti mazohista da gledas tim koji mrzis i njegov trener?!

22:13

Junajted je nezasluzeno srecno,postigao prva dva gola,za treci gol postovanje,igra je mizerna na nivou seoskih ekipa.

Totalno Iskren
16:49

E moj The King video sam ljude u ludnicama koji su mentalno zdraviji od tebe,samo se nadam da neces mnogo plakati za Murinjom na kraju sezone :(

Dzimi Humuhumunukunukuapua
16:25

Prvo poluvreme loše, jedino ona akcija sa desne strane kad je Runi šutirao u golmana. Drugo poluvreme malo bolje, Marsijal treba da povrati formu, Zlatan suva klasa, Bajli takva zverina igra ko da ima 25 godina iskustva! Smireno dodaje u zeznutim situacijama, jak, brz, fantastično čita igru, neverovatan je! GGMU!

Adnan
16:25

Opa,prvi od prvog kola.nKaznena ekspedicija je počela,ko izdrzi poluvrijeme svaka čast.

Стефан Б.
16:23

Sasvim zaslužena pobjeda, daleko smo od uigranog, dobro je što nam raspored leži da se uigramo. Bajli-vrijedi svaki cenat, ja sam oduševljen ovim momkom. A Ibra je priča za sebe :) Dobar početak sezone! GGMU!