Murinjo je uspeo - 1363 dana je trebalo nekome da "skine" Špance sa trona!

četvrtak 25.05.2017.
15:41

Dominacija španskih timova kada se radi o osvajanju trofeja u evropskim takmičenjima je završena.

EPA/GEORGI LICOVSKI

Mančester junajted je juče uspeo da savlada u finalu Ajaks rezultatom 2:0 i da tako osvoji svoj prvi trofej u okviru Lige Evrope, čime je prekinuo neverovatnu dominaciju španskih timova.

Naime, španski timovi su u prethodne tri sezone uvek osvajali sve trofeje u evropskim takmičenjima, dakle u Ligi Evrope i Ligi šampiona, samim tim i Super kupu Evrope.

Real Madrid (2 puta) i Barselona su osvojili Ligu šampiona, a Sevilja je tri puta osvajala Ligu Evrope u prethodne tri godine.

Prošlo je tačno 1363 dana otkako je Čelsi na penale izgubio od Bajerna iz Minhena u finalu Super kupa Evrope, odnosno kada je jedan tim koji nije iz Španije uspeo da osvoji neko evropsko takmičenje.

Videćemo da li će španski timovi započeti novu seriju pobeda 3. juna u Kardifu, ili će italijanski klubovi u potpunosti prekinuti špansku dominaciju.