MSN prošao kroz Trijumfalnu kapiju!

Autor: Boris Jovanović
sreda 15.04.2015.
22:37

Mesi, Suarez i Nejmar prejaki za oslabljeni PSŽ. Barsa slavila sa 3:1, revanš u Kataloniji bi trebalo da bude formalnost!

Beta/AP Photo/Michel Euler

Počelo je pokušajem Đordija Albe da iznudi penal već u trećem minutu, sudija Klatenburg nije naseo.

Prvo uzbuđenje u osmom minutu, Pastore je bio pred golom Katalonaca, ali nije najbolje zahvatio pas Matuidija.

Barsa je bila blizu vođstva u 14. minutu, Mesiju je potrebno malo prostora, sjajno je šutirao, Sirigu već savladan, stativa je spasila Parižane.

To je bila najava onoga što će uslediti, ponovo Mesi, navukao je na sebe odbranu, uposlio Nejmara koji pogađa suprotan ugao, 1:0 za Barsu.

Nevolje Parižan tek slede, Tijago Silva se povredio, roviti David Luiz je morao na teren pre nego što je Blan planirao.

France Soccer Champions League

Do kraja prvog dela šansa za Kavanija, Maskerano je spasio, probao je "Matador" još jednom, ali je njegov udarac bio slab. Kao što smo i pretpostavili, mnogo problema je bez Veratija imao Pari Sen Žermen u organizaciji igre.

U nastavku domaćin hrabriji, probali su Rabio i Pastore, "El Flako" je naterao nezgodnim udarcem Ter Štegena na intervenciju u poslednjem trenutku. Pastore se povukao, preuzeo organizaciju igre, pa je PSŽ delovao bolje.

Ipak, iako su bolje delovali u polju, to nije bilo dovoljno, Barselona je čekala šansu, ubrzo je Suarez pobegao odbrani, lopta je prošla Sirigua i završila u mreži, 2:0.

Odmah je Kavani mogao da vrati nadu, najbolja šansa za Urugvajca, i za njegov tim, Ter Štegen je izašao kao pobednik!

Barsa je pacifikovala Francuze, Luis Suarez je prevario Luiza i lako pogodio za 3:0.

Revija golova u nastavku, upisao se Van Der Vil, tačnije Holanđanin je šutirao, lopta zakačila Matjea, i završila pod Ter Štegenovom prečkom. Ali, to je bila slaba uteha za Pari Sen Žermen, njima je potrebno čudo za šest dana na "Kamp Nou" kako bi izbegli eliminaciju.

Barsa je pokazala klasu, mada im je mnogo toga išlo na ruku, od svih učesnika ove runde oni su u ovom trenutku najbliži polufinalu!