Mondijalito - 'Azurini' i Englezi sa igračem manje do polufinala

Autor: Boban Filipović
ponedeljak 05.06.2017.
16:26

Poznata su oba polufinalna para Svetskog prvenstva za igrače do 20 godina koje se održava u Južnoj Koreji.

Beta/AP Photo/Petr David Josek

Juče smo preneli vest da su plasman u polufinale obezbedile reprezentacije Venecuele i Urugvaja, danas su to uspele Italija i Engleska.

'Azurini' su savladali Zambiju posle pridužetka rezultatom 3:2, iako su od finiša prvog poluvremena pri minimalnom vođstvu Arfrikanaca ostali sa igračem manje zbog crvenog kartona Pezele.

Ostaje nejasno samo zbog čega je sudija isključio defanzivca Palerma.

Iako brojčano inferiorniji, Italijni su izjednačili na 1:1 preko Orsolinija samo što je počelo drugo poluvreme, a onda je u finišu regularnog toka utakmice usledila prava drama.

Pet minuta pre kraja Sakala je ponovo doveo Zambiju u vođstvo, ali samo tri minuta kasnije rezervista Dimarko poravnava na 2:2.

Junak pobede 'Azurina' bio je "džoker" Vido, strelac pobedonosnog gola u 111. minutu.

Engleska se polufinala domogla preko Meksika, slavivši sa 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je bivši Čelsijevac i novo pojačanje Liverpula Dominik Solanke početkom drugog poluvremena.

Englezi su poslednjih 20-ak minuta imali igrača manje u polju jer je Onomah isključen zbog dva žuta kartona, ali su uspeli da sačuvaju stećenu prednost.