Monakov biser zalistao na Mondijalitu

Autor: Boban Filipović
nedelja 28.05.2017.
17:37

Dao je oba gola u pobedi 'Galskih petlića' protiv Novog Zelanda, drugi je bio spektakularan.

EPA/JEON HEON-KYUN

Alan Sen-Maksimin, zapamtite ovo ime.

Reč je o 20-godišnjem krilnom napadaču Monaka, koji je prošlu sezonu proveo na kaljenju u Bastiji.

Nije igrao na prve dve utakmice na Mondijalitu protiv Hondurasa (3:0) i Vijetnama (4:0), na trećoj protiv Novog Zelanda rano jutros je imao svoj šou.

'Trikolori' su slavili sa 2:0 i sa skorom od tri pobede okončali grupnu fazu takmičenja, a oba gola na meču postigao je Sen-Maksimin.

Prvo je sredinom prvog poluvremena doveo Francuze u vođstvo, a onda osam minuta pred odlazak na veliki odmor bacio magiju.