Monako vodi, da li je Borusija oštećena?

sreda 12.04.2017.
19:14

U toku je susret 1/4 finala Lige šampiona na "Signal Iduna Parku", nakon 20 minuta gosti su došli do vođstva.

EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

Sinoć je utakmica između "Milionera" i "Kneževa" otkazana zbog terorističkih napada u blizini stadionu Borusije, u kojima je povređen i fudbaler nemačke ekipe Mark Bartra.

Na svu sreću Bartra je dobro, ipak nije mogao da pomogne svojim saigračima večeras, koji nakon 20ak minuta igre gube sa 0:1.

Najpre je Sokratis skrivio penal u 17. minutu, srušio je Mbapea i zaradio žuti kartona, a odgovornost je preuzeo Fabinjo.

Brazilac važi za sigurnog izvođača, ali je ovoga puta bio neprecizan. Burki je pogodio stranu, ali je Fabinjo uspeo da promaši i čitav gol. To je tek prvi promašen penal za Brazilca u dresu Monaka, do sada je pogodio 15 šuteva sa bele tačke.

Ipak, samo nekoliko minuta kasnije, dobra akcija gostiju, Lemar dobija loptu na levoj strani kaznenog prostra domaćina, šalje loptu na suprotnu stranu, gde se našao Mbape, kog je lopta maltene pogodila i odbila se u mrežu.

Linijski sudija nije podigao zastavicu, iako se čini da se supertalentovani napadač "Kneževa" našao u ofsajd poziciji.