18:54

Raspucani 'Kneževi' pregazili nedoraslog rivala i prišli lideru Nici na tri boda zaostaka.

Beta/AP Photo/Lionel Cironneau

Nansi je ispraćen iz Kneževine sa šest komada u mreži.

Žardimovi puleni su već posle pola sata igre imali dva gola prednosti, oba puta strelac je bio Radamel Falkao.

Kolumbijac je prvo pokupio jedan otpadak pred golom gostiju i iz neposredne blizine glavom zatresao mrežu, a pet minuta kasnije duplirao vođstvo sa 'kreča'.

Polovinom drugog poluvremena sve dileme otklanja tinejdžer Kilijan Mbape, samo minut pošto je ušao u igru.

Mendi je sa levog krila zavrnuo u sredinu za Falkaa, Kolumbijcu se nije dalo da postigne het-trik, golman gostiju Asembe mu je ušao u šut, ali je Mbape pokupio otpadak i ćušnuo loptu u nebranjenu mrežu.

Tri minuta pre kraja 'Kneževi' su overili 'poker' i to preko rezerviste Gvida Karilja koji je 15-ak minuta ranije ušao u igru umesto 'El Tigrea'. Levi bek Mendi je bio asisetent, a u 90. minutu pukla je i petarda.

Fabinjo je bio siguran sa bele tačke, a konačnih 6:0 postavlja Kariljo svojim drugim golom na meču posle asistencije Mbapea.

Monako je smanjio zaostatak u odnosu na vodeću Nicu na tri boda, mada lider Lige 1 svoj meč 12. kola tek treba da odigra sutra u Kaenu.

Zanimljivo, 'Kneževi' su sa 36 postignutih golova najefikasniji tim u Ligama petice u dosadašnejm toku sezone!

Nansi ostaje pretposlednji na tabeli, a u slučaju da Lorijen večeras iznenadi Bordo preuzeće fenjer.