Monako slavio posle preokreta, titula nikad bliže, Falkao pokazao da je majstor i za slobodnjake!

subota 15.04.2017.
22:55

Fudbaleri Monaka slavili su na svom stadionu u 33. kolu francuskog šampionata.

EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Izabranici Leonarda Žardima došli su do pobede protiv Dižona na stadionu "Luj drugi", nakon preokreta u drugih 45 minuta, na kraju je bilo 2:1 (0:1).

Monako nije uspevao da savlada golmana Dižona Rejnea, a onda je u 42. minutu usledio i šok za domaće navijače.

Gosti su izveli prekid, Tavareš je glavom pokušao da savlada Subašića, hrvatski golman je odbranio, ali je do lopte došao iskusni Voro, koji uspeva da ugura loptu u mrežu domaćina.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a Žardim je ubrzo video da je vrag odneo šalu, te je u igru umesto Turea i Bakajoka uveo Lemara i Falkaa, što je ubrzo dalo rezultate.

Igrao se 69. minut, Kolumbijac je fantastično izveo slobodan udarac sa oko 25 metar od gola gostiju, lopta je "polomila" prečku, pala pred gol liniju, a najbrži je bio Dirar, koji gura loptu u mrežu za 1:1.

Nastavio je Monako sa napadima, a onda je Falkao dobio novu šansu iz slobodnjaka, udaljenost maltene ista kao u situaciji kada je zatresao prečku. Ovoga puta Kolumbijac šutira bez greške, Rejne je ostao u mestu i samo ispratio kako lopta nakon udarca bivšeg napadača Atletiko Madrida odseda u njegovoj mreži.

Domaći su do kraja zadržali prednost i tako ponovo pobegli PSŽ-u na tri boda razlike.