subota 09.09.2017.
18:50

Seriji pobeda ''Kneževa'' u šampionatu Francuske danas je došao kraj. I to veoma bolan...

EPA/RICCARDO ANTIMIANI

Posle 24 utakmice bez poraza, računajući i prethodnu šampionsku sezonu, od čega su četiri pobede na startu nove sezone, Monako je večeras doživeo pravi debakl na gostovanju ekipi Nice.

Završeno je rezultatom 4:0, u prvoj utakmici ''Kneževa'' posle odlaska Kilijana Mbapea u PSŽ, odnosno na debiju Stevana Jovetića u ekipi Monaka.

Seriju domaćih započeo je Mario Baloteli. Već u šestom minutu Nica je iznudila jedanaesterac posle prekršaja Sidibea, a ''Super Mario'' je bio siguran sa belče tačke - 1:0.

Samo dvanaest minuta kasnije, domaći su duplirali prednost, a strelac je bio Plea, posle duge lopte koju je dobio od Sent-Maksima.

Nade ekipe Monaka u eventualni preokret potrajale su do 60. minuta, kada je Baloteli posle centaršuta Sokea sa desne strane, postigao svoj drugi gol za ubedljivih 3:0.

Tek devet minuta kasnije, Stevan Jovetić je dobio priliku da debituje u dresu Monaka, zamenio je Falkaa, ali to ništa nije promenilo na terenu.

U finišu meča, 18-godišnji Kamerunac Ignatius Ganago iskoristio je kontru domaćih posle propuštene velike prilike Sidibea na drugoj strani. Subašić je po četvrti put savladan, za konačnih 4:0!

1:0, Baloteli (pen)