Trijumfom na gostovanju u Bretanji, 'Kneževi' se vratili na pobednički kolosek.

Beta/AP Photo/Lionel Cironneau

Utakmici 27. kola Lige 1 između Gengama i Monaka završena je rezultatom 1:2.

'Kneževe' je u vođstvo doveo poljski defanzivac Kamil Glik u 24. minutu igre.

Štoper gostiju iz 'Kneževine' je bio najsnalažljiviji pred protivničkim golom posle prekida koji je izveo Lemar. Žermen je trznuo glavom i prebacio loptu na drugu stativu, a Poljak je iz neposredne blizine sproveo u mrežu.

Do kraja odlaska na odmor promena nije bilo, mada je Monako u finišu prvog poluvremena mogao da duplira prednost. Radamel Falkao je fenomenalno uhvatio makazice i prava je šteta što nisu završile u mreži.

Minimalna prednost gostiju bila je na snazi sve do 86. minuta kada je Fabinjo sa 'bele tačke' otovrio širom vrata pobede.

Dido je u poslednjem minutu regularnog toka meča doneo nadu Genganu, ali ispostavilo se da je uspeo samo da ublaži poraz svog tima.

Monako se ovim trijumfom odmakao najbližem pratiocu Nici na tri boda, dok bi Gnegam posle četvrtog poraza u nizu mogao da sklizne u donji deo tabele.