nedelja 30.04.2017.
22:55

Fudbaleri Nice slavili su na svom stadionu protiv PSŽ-a i tako ih najverovantnije isključili iz borbe za titulu.

EPA/SEBASTIEN NOGIER

Monako je na dva koraka od osvajanja titule i Ligi 1, kako je PSŽ večeras poražen na "Alijanc Rivijeri" rezultatom 3:1 (1:0).

Igrao se 26. minut, kada je Nica povela golom Marija Balotelija.

Italijanski internacionalac je dobio loptu na ivici kaznenog prostora Parižana, namestio se na šut i uputio neodbranjiv udarac iza leđa Kevina Trapa.

Taj gol pogledajte OVDE.

Ubrzo nakon toga, videli smo i jedan nesportski potez Edinsona Kavanija, koji je oborio defanzivca domaćih Bajsa, potom mu i kolenom stao na leđa, a za ovaj gest je zaradio žuti karton.

Nije bilo golova do kraja prvog dela igre, a nakon samo tri minuta igre u nastavku novi šok za "Svece".

Rikardo je uputio sjajan udarac sa ivice kaznenog prostora PSŽ-a, Trap nije imao nikakve šanse.

Ružan gest Edinsona Kavanija i sjajan gol Rikarda možete pogledati OVDE.

U nastavku PSŽ kreće na sve ili ništa, a u 64. minutu uspevaju da smanje prednost Nice. Di Marija je sjajno izveo korner sa leve strane, najbolji u skoku bio je Tijago Silva, loptu nakon njegovog udarca glavom kači i Markinjos, da bi potom ona završila iza leđa Kardinalea.

Mogao je ubrzo PSŽ i do poravnanja, odlično je sa ivice šesnaesterca šutirao Tomas Menije, ali je njegov udarac uspeo da ukroti golman domaćeg sastava Kardinale.

Markinjos je do drugog gola mogao u 77. minutu, ali je ovoga puta njegov udarac glavom čuvar mreže Nice uspeo da odbrani.

Sve je bilo gotovo za Parižane u prvom minutu nadoknade, kada je Tijago Mota zaradio direktan crveni karton, jer je glavom udario jednog od fudbalera Nice.

Pobedu Nice je u trečem minutu nadoknde overio Donis, nakon jednog centaršuta sa dene strane, ostao je sam u kaznenom prostoru PSŽ, Verati je pokušao da ga sustigne, ali nije uspeo, te je Trap i treći put morao da vadi loptu iz svoje mreže.

I nervozni Di Marija je zaradio crveni, odmah nakon gola Nice neoprezno je sa dve noge startova nad protivničkim fudbalerom, odmah ga je glavni arbitar poslao u svlačionicu.

Monako tako ima tri boda više i utakmicu manje od Parižana, pobedama u naredna dva kola, protiv Nansija u gostima i Lila kod kuće, "Kneževi" će zbog boljeg skora u međusobnim duelima sa PSŽ-om (3:1, 1:1) i daleko boljom gol razlikom (Monako +66, PSŽ +46) obezbediti titulu u Francuskoj.

Čak bi i Nica mogla da napravi probleme Parižanima, u borbi za drugo mesto i direktan plasaman u Ligu šampiona, kako su sada na tri boda ispod "Svetaca", a takođe imaju bolji skor u međusobnim duelima (2:2, 3:1) doduše i slabiju gol razliku (Nica +30).

Ranije danas sastali su se i Dižon i Bordo, taj meč je okončan bez golova, a srpski internacionalci iz redova "Žirondinaca" nisu dobili minute, Milan Gajić je presedeo na klupi, dok Vukašin Jovanović nije bio ni u protokolu.