subota 30.04.2016.
21:19

'Kneževi' uz dosta muke savladali Gengam i zauzeli drugo mesto na tabeli, pa će svim silama navijati da Lion večeras kiksne na svom 'Žerlanu' kako bi tu i ostali.

Beta/AP Photo/Dmitry Lovetsky

Pisali smo danas kako su Sent Etijen i Nica posustali u trci za plasman u Ligu šampiona, što je Monako uspeo da iskoristi i da uveća svoju bodovnu prednost u odnosu na ova dva kluba.

Četa Leonarda Žardima danas je na svom terenu bila bolja od Gengama i savladala ga rezultatom 3:2.

Traore je doveo 'Kneževe' u vođstvo u 17. minutu, a pre sam odlazak na odmor Dirar ga je duplirao. Ipak, 15 minuta pre kraja Turčn Erding smanjuje rezultat, ali kako su krenuli sa centra domaćini ponovo stižu do dva gola prednosti preko Bernarda Silve. To nije bilo sve, Angua je u 81. minutu smanjio na 3:2 i ipak doneo dramu u završnici, ali je Monako krađom vremena i žrtvovanjem Karvalja i Subašića da dobiju šo žuti karton u poslednjim trenuima meča zbog toga sačuvao prednost i upisao veoma važna tri boda.

Teoretski, u Ligu šampiona bi mogao da se plasira Lil koji je danas upisao minimalac u Lorijenu. Gol za pobedu postigao je rezervista Lopes u 56. minutu.

Davljeniku Remsu je bilo moranje protiv Monpeljea, ali bodovi ipak putuju na jug. Utakmica je završena rezultatom 2:3.

Na meču koji nije imao nikakav rezultatski značaj Bordo je savaldao odavno prežalji Tora kao gost rezulatatom 4:2.

Duel između Kaena i Bastije, koji je takođe bio porpilično revijalnog karaktera, nije bilo golova.

Današnji program završava se utakmicom između Liona i Gazelek Ažaksjoa na 'Žerlanu'.