Moćni Las Palmas izbio na čelo Primere!

Autor: Boban Filipović
nedelja 28.08.2016.
20:10

"Kanarinci" razbili Granadu, upisali i drugi prvenstveni trijumf u sezoni i imaju maksimalnih šest bodova nakon dva odigrana kola.

BETA/AP Photo/Francisco Seco

Granada je "petardirana" na Kanarskim osrtvima.

Las Palmas je rasturio goste iz Andaluzije sa 5:1, viđena je prava rapsodija 'Kanarinaca' u drugom poluvremenu.

Domaćin je poveo preko El Zara sredinom prvog poluvremena, ali je pred sam odlazak na odmor Boga poravnao rezultat. To je bilo sve od Granade, koja je u nastavku utakmice primila još četiri gola i doživela pravi debakl.

Kevin Princ Boateng je nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu vratio prednost Las Palmasu, El Zar je potom svojim drugim golom otvorio širom vrata pobede, potom je Momo na njegovu asistenciju rešio sve dileme, a rezervista Arauho je bacio petardu pet minuta pre kraja meča.

Las Palmas je ovom pobedom, drugom u nizu nakon pokoravanja 'Mestalje' u prvom kolu, izbio na čelo tabele preskočivši Real Madrid zbog bolje gol razlike i ostaće lider osim u slučaju da Barselona ne slavi večaras u Bilbau sa tri gola razlike ili Sevilja na 'El Madrigalu' protiv Viljareala sa četiri gola razlike.

U isto vreme Alaves i Sporting Hihon su remizirali bez golova.