nedelja 01.03.2015.
20:06

Aleksandar Mitrović nastavio je svoju golgetersku seriju ove sezone, sada je pogodio i protiv Kortrijka.

Beta/AP Photo/Pavel Golovkin

Ekipa Anderlehta nakon 28 odigranih kola zaostaje samo jedan bod za vodećom ekipom Klub Briža, pošto je u okviru ovog kola savladala Kortrijk rezultatom 2:0.

Aleksandar Mitrović je bio strelac prvog gola na ovom meču u 40. minutu na asistenciju Defura i tako postigao svoj 12 gol u ovom šampionatu.

Bio je Anderleht bolja ekipa danas, a svoju terensku nadmoć krunisali su i drugim golom u 85. minutu, a tada je strelac bio Dendonker na asistenciju Nahara.

Ono što se svakako mora napomenuti jeste da je Anderleht skoro celu utakmicu igrao sa igračem manje pošto je Rolando u 6. minutu dobio crveni karton.

Ipak, snage su od 81. minuta bile izjednačene barem ako je reč po broju igrača na terenu pošto je nekadašnji član Voždovca, Adam Marušić, dobio drugi žuti karton.