Mitar - Kad nema gola, dobra je i asistencija!

nedelja 22.02.2015.
20:28

Fudbaleri Anderlehta približili su se večeras povratku na lidersku poziciji na tabeli, posle trijumfa nad Genkom, ali i poraza vodećeg Briža u duelu sa Gentom.

Twitter, RSC Anderlecht

Aktuelni šampion Belgije večeras je gostovao ekipi Genka i izborio 14. trijumf u sezoni, rezultatom 1-0.

Gol odluke postignut je u 51. minutu meča, kada je posle akcije gostiju po levoj strani, Aleksandar Mitrović asistirao Defuru, a ovaj savladao protivničkog čuvara mreže.

Mitrović je odigrao svih 90 minuta, baš kao i Sergej Milinković-Savić u poraženoj ekipi, dok je Aleksandar Čavrić u domaćem timu dobio priliku od 66. minuta, ali nije uspeo da doprinese eventualnom izjednačenju.

Ovaj trijumf Anderlehta ima još veći značaj, ako se ima u vidu i poraz Briža na gostovanju Gentu.

Domaći su slavili rezultatom 2-1, a u pobedničkoj ekipi je nastupio i Marko Poletanović, koji je odigrao poslednjih petnaestak minuta.

Gent je poveo golom Simona u 22. minutu, izjednačio je Vormer u 60, a konačnih 2-1 za Gent postavio je iskusni Timi Simons, autogolom u 71. minutu.

Posle ovakvog epiloga, Briž je ostao na 52 osvojena boda na čelu tabele, a Anderleht ima 51 na drugom mestu. Gent je sada treći sa 48 bodova, posle 27 odigranih kola.

U prilogu pogledajte pobedonosni gol Anderlehta u duelu saGenkom.