četvrtak 24.03.2016.
22:42

Nekoliko zanimljivih prijateljskih susreta danas u evropskom fudbalu, derbi je igran između Italije i Španije na Friuliju.

Beta/Paolo Giovannini

Pisali smo vam danas o debiju Ljubiše Tumbakovića na klupi Crne Gore, njegova reprezentacija je igrala sasvim solidno ali je poražena od strane Grčke koja je dobila tek drugu utakmicu od poslednjih 16.

Izveštaj možete pronaći OVDE.

Turska je golovima Tosuna danas savladala Švedsku sa 2:1 u utakmici u kojoj ne bi bilo nezasluženo i da je na semaforu bio ispisan nerešen rezultat, a jedini gol na ovom meču za Šveđane delo je Grankvista u 74. minutu.

Danska je golovima Jorgensena na asistencije Poulsena i Eriksena slavila istim rezultatom (2:1) protiv reprezentacije Islanda, a jedini gol za goste sa severa Evrope i učesnika EP bio je Traustason.

Reprezentacija Ukrajine je savladala golom Stepanenka reprezentaciju Kipra sa 1:0, dok je istim rezultatom na svom terenu Češka poražena od Škotske golom Anije.

U derbiju dana sastali su se Italijani i Španci, dve reprezentacije koje se nalaze među favoritima za osvajanje Evropskog prvenstva u Francuskoj.

Italijani su bili reprezentacija koja je dominirala danas, ali nisu uspeli da svoju terensku nadmoć preusmere u dobar rezultat, završeno je 1:1.

Lorenco Insinje je doveo u prednost ekipu Antonija Kontea u prednost u 68. minutu, samo 17 minuta nakon što je ušao na teren, ali radost domaćih nije dugo trajala, Aduric je dva minuta kasnije postigao izjednačujući gol i ispostavilo se, postavio konačan rezultat.

U poslednjem meču još jedna zanimljiva utakmica dve reprezentacije koje će igrati na EP u Francuskoj ove godine. Vels, koji se nalazi sa Srbijom u kvalifikacionoj grupi za Svetsko prvenstvo u Rusiji, bio je u deficitu od 60. minuta pošto je Ketkart doveo Severne Irce do prednosti.

Ipak, tačku na ovaj meč stavlja Čurč iz penala u 89. minutu meča.