Milioner koji je "zakopao" Liverpul

sreda 18.05.2016.
23:10

Fudbaleri Liverpula ostali su bez trofeja u Ligi Evrope i plasmana u grupnu fazu Lige šampiona, a tek nakon završetka finala u Bazelu postalo je jasno koliko su greške koje je pravio sudija Jonas Erikson bile pogubne po "Redse".

Beta/Laurent Gillieron/Keystone via AP

Finale Lige Evrope za sezonu 2015/2016 završeno je trijumfom Sevilje koja je pobedom nad Liverpulom stigla do treće uzastopne titule u ovom takmičenju, a ponovo je kroz Ligu Evrope izborila plasman u Ligu šampiona.

Španski sastav bio je potpuno inferioran tokom prvih 45 minuta pa je tek posle pola časa igre stigao do prvog udarca ka golu, a isključivo zahvaljujuči sudiji Jonasu Eriksonu Sevilja je ostala u igri.

Glavni sudija finala Lige Evrope napravio je najmanje dve kardinalne greške u prvom poluvremenu i to obe na štetu poražene ekipe. Liverpul je u dva navrata oštećen za penal, a koliko su velike posledice ovih greška glavnog sudije i njegovih pomoćnika postalo je jasno po završetku meča.

Dva puta su fudbaleri Sevilje igrali rukom u svom kaznenom prostoru tokom prvog dela igre a da arbitri nisu signalizirali penal za Liverpul koji bi sa golom Danijela Staridža i dva realizovana kaznena udarca na poluvremenu imao tri gola prednosti.

Jasno, pričamo o tome "šta bi bilo, kad bi bilo" ali to ne menja činjenicu da je Erikson drastično oštetio Liverpul i direktno uticao na konačan ishod finala Lige Evrope.

Posle svega možemo samo da konstatujemo da je Pjerluiđi Kolina napravio grešku što je delegirao Eriksona za glavnog sudiju finala Lige Evrope kao i to da će ovaj arbitar sigurno imati efemernu ulogu na predstojećem Evropskom prvenstvu.

96 Komentara

i.sarajevo
Thursday, 19.05.2016
19:09

mi o ovome svi povrsno pricamo,,,treba podhitno dva minuta sinocne utakmice dopremiti u fss i jsd oni znaju kud dalje na tumacenja pravila mozda uefa tada ponovi utakmicu,,,,treba brzo reagovati

Gall
18:42

Liverpul nije ni trebao da bude u finalu jer je Viljareal u polufinalu pokraden od sudija. Nije sviran cist penal i oprosten drugi zuti (crveni) karton Liverpulu.Tako im se i vratilo u finalu. Kako su dosli do titule LS 2005 ? Kod 3-0 za Milan sudija oprasta Dzerardu drugi zuti koji je morao da dobije po svim kriterijumima...i sta se desava, taj isti Dzerard postize prvi gol za Liverpul, posle postizu jos 2 i dobijaju utakmicu na penale. Sta bi bilo da je Dzerard zasluzeno iskljucen ? Milan bi uzeo trofej koji je apsolutno zasluzio. Sve se vraca ,sve se placa,apsolutno su zasluzili to sto im se desilo.

12:56

Ja nznm, sudije kao da rade za spanske klubove!

21:26

Ne kompleksiraj se mali Galli i ne lupetaj...

kizito
09:26

Znam da su sudije dobile instrukcije da sviraju penal samo kad ruka ide ka lopti a ne lopta ka ruci.Ako nista makar onaj treci kad je ruka bila u golmanskom polozaju,morao je da svira.Liverpul je debelo ostecen,jer sa eventualnih 2;0 na poluvremenu bila bi sasvim druga prica u nastavku.

CURVA SUD
08:46

Plaču Liverpulovi navijači zbog sudije hahahahaah a kad im je sudija donio Ligu Šampiona u Istambulu protiv Milana??? Džerard isfolirao penal, a kod drugog gola je pomoćni sudija offsajd pokazao a glavni to nije ni htjeo da vidi nego je pustio igru i Liverpul (Šmicer) je dao gol. A u prvom poluvremenu je poništen čist gol Ševčenku zbog nepostojećeg offsajda. Dakle, Liverpul je osvojio pehar igrajući samo 6minuta od ukupnih 120minuta i uz stravičnu pomoć sudija. Da bog da doživljeli prokletsvo kao Benfika, 100 godina ništa u evropi da ne osvoje!!!!

kingbrenny
14:55

Vidi se da taj mec nisi ni gledao kad se ne secas Nestinog igranja rukom u 16ercu nakon cega je usledio njihov drugi gol. Molim te sacekaj punoletstvo pre nego sto pocnes da se pravis pametan.

CURVA SUD
08:17

A Ševčenkov gol u prvom poluvremenu koji je poništen zbog nepostojećeg ofsajda? Što bi bilo da je na poluvremenu bilo 4:0? Pa još i isključenje Dzerarda? Ma daj bre, i onda daju dva neregularna gola, samo je prvi glavom bio regularan!!! Imam mnogo više godina od tebe i gledao sam mnoge utakmice još u 80tim godinama prijatelju ali nikad nisam vidio da je neko manje pokazao u jednom finalu od Liverpula u Istambulu!!!

Gall
18:44

A jesi ti zaboravio da je Dzerard kod 3-0 za Milan trebao da dobije drugi zuti ? I sudija mu progledao kroz prste. Sta mislis sta bi bilo sa Liverpulom da je Dzerad iskljucen ?

Poznavalac
07:10

samo situacija br.2 je za penal jer u prvoj situaciji i trecoj ruka je u prirodnom polozaju i to se po PFI ne svira kao penal..jesmo osteceni ali realno samo u jednoj situaciji?malo li je?

Taribo West
12:24

I za mene je samo to penal, a Mihajlo ga baš pretera. Kad bi se tako olako dosuđivali penali u fudbalu postao bi smešna igra. Ne može se odbrana igrati sa rukama na leđima!

3x3
13:40

Prva situacia ti je prirodna? Jeste, ali kada igras odbranu u basketu, pa si toliko savijen u kolenima sa rukom dole, u fudbalu bas i nije.

mrancic
06:54

Sevilja razbila Liverpul.Opet isto:kad pobede euforija,kad izgube sudija kriv.Pensli su možda i bili ali pobedio je bolji tim.Pet su trebalo da daju u drugom poluvremenu

hodocasnik
06:54

Sramno sudjenje

BlueBoy84
04:16

Svaka Cast Sevilji potpuno ocekivano i zasluzeno. Ne moze se ocekivati zadnji voz za Evropu i to na najtezem mecu u finalu LE. nGreske su tu na obe strane , penal ali i Lovren je zasluzio crveni za start , pa nista. Slobodna sudijska uverenja. Dobar mec i jos jednom cestitke Sevilji koja opet pokazuje da zna da igra kup eliminacione meceve , a ligu ne.

Stefan Miljkovic
02:29

Usrao Juve, usrao liverpul...

Скаузерлија
01:12

When you walk through a stormnHold your head up highnAnd don't be afraid of the darknAt the end of the stormnThere's a golden skynAnd the sweet silver song of a larknnWalk on through the windnWalk on through the rainnThough your dreams be tossed and blownnWalk on walk on with hope in your heartnAnd you'll never walk alonenYou'll never walk alonennWhen you walk through a stormnHold your head up highnAnd don't be afraid of the darknAt the end of the stormnIs a golden skynAnd the sweet silver song of the larknnWalk on through the windnWalk on through the rainnThough your dreams be tossed and blownnnWalk on walk on with hope in your heartnAnd you'll never walk alonenYou'll never walknnYou'll never walknYou'll never walk alone

MANUTD
00:16

Koliko dvolicnost. Nije vam smetao ofsajd protiv Junajteda u 1/8 finala? Na to niste imali nikakve zalbe.

11:24

Junajted je razbijen u 1/8 finala

Frenk
12:36

Kakav ofsajd dijete, vidi da ti se oči tek razvijaju.

MANUTD
13:06

Kao i liverpul u finalu.

Wednesday, 18.05.2016
23:53

Dva čista penala tu nema priče, ali ko je Liverpulu kriv za onakvo drugo poluvreme?

Frenk
12:36
Emre Can
23:45

Sevilji svaka cast na drugom poluvremenu, ali nam nisu sudili 2 cista penala, bravo za tekst. Da je sve bilo po fudbalskim propisima Liverpul bi bio osvajac, ovako svaka cast Sevilji. Svakako uzbudljiva vremena slede za nas fanove Redsa, Klop doktor, sta je uradio sa ovom ekipom i kako je izbacio jedan Dortmund koji melje ove sezone sa Rodzersovim igracima. Jedva cekam iducu sezone, SRECA U NESRECI- ne igramo Evropu iduce sezone i fokus je na prvenstvo, kao u sezoni gde smo se sa Suarezom borili za titulu

Vardar Wolf Kennel
02:15

Sledece godine .... Veoma upotrebljivana recenica na Enfild , tako vec duze vreme

Rulermaster
08:23

Koja dva penala crni sine? Na prvoj slici lopta nije ni u 16 metara da bi bio sudjen penal. Na drugoj nema nikakvog uticaja Ramija na igru, time sto je blago dotakao loptu koja je vec izlazila van terena, a treca situacija se ne svira ni u ludilu, jer je ruka u prirodnom polozaju i nema namere za opstrukcijom igre.

Adnan
23:44

Dajte nemojte da me zezate,kakva prica o sudiji nije ovo Engleska liga da im se sve sudi.Gdje je Klopova karizma,gdje je doping pitam ja vas?

23:56

Ooooo, mislim da bi obrisao komentar kada bi ta opcija postojala, nakon sto procitas svoj komentar

Adnan
02:01

Pogrešno misliš,moj komentar je u potpunosti na mjestu.

Djordje Jović
23:59

Prokletstvo iz Istanbula ce jos dugo pratiti L'pool

Kralj Stiven
23:40

Sudija ili ne utakmica je zavrsena i vise nema nazad.Njegovo je pravo da li ce svirati ili ne,sudijske greske su sastavni deo fudbala.Sevilja je u drugom poluvremenu pokazala zasto non stop osvaja ovo takmicenje,imaju pobednicki mentalitet za razliku od ove ekipe Liverpula koja je dostigla limit i koja je u prvom poluvremenu pokazala da ume da igra,ali nesto fali nije dovoljno poluvreme da se osvoji trofej.Izgubili smo LS i LE,a dobili Klopa i zdravog Staridza.Sledece sezone ce ekipa imati vise odmora,letnji prelazni rok i pripreme pod Klopom pa neka se vidi od cega su.

Emre Can
23:43

Druze, Sevilji svaka cast na drugom poluvremenu, ali 2 CISTA penala nisu svirana i tu nema sta da se prica.

The Real Man
23:53

Ovo nisu sudijske greske, ovo je kradja! Greska je kad sudija ne vidi (ili pogresno vidi) neki ofsajd, kad su centimetri u pitanju, kad ne vidi neki sumnjv penal, faul itd... ali ovakvo igranje rukom da 5 sudija na terenu ne vide je previse!!

23:38

Poraz fudbala! Bruka i sramota!! Dva penala iz udzbenika!! Sramota za UEFU-u i Kolinu jer je ovom amateru dodelio ovako bitno finale i time uskratio pravo Liverpula da igra LS i zaradi desetine miliona eura!!!

4k4.Dex
23:36

Budalastina, Liverpul imao rezultat imao igru niko im nije kriv, Sevilja bolja ekipa vrlo jednostavno!

HHadzimontagic
23:28

Ako bi se sledece godine, nekim slucajem sastali Liverpul i Dortmund, Liverpul bi izgubio 10:0

NIKE
02:34

Jedva čekam da vidim tvoju Barcu protiv recimo Anćelotijevog Bayerna, ima da vas samelju kao Haynkes 2013e., previše ste se uzdigli, a polako stvari dolaze na mjesto, Real će vas dobiti sa Zidanom iduće sezone u ligi, i to oba meča.

23:07

Ancelotija ne treba previse uzdizati, jer taj Anceloti nije imao uspjeha u Realu, Anceloti nije mogao da osvoji Ligu, Liga je najvece mjerilo ekipa. Anceloti je osvojio srecno LS, jer je imao lose protivnike, a protiv Bajerna se nije sramio da igra kao treceligas. Atletiko u finale nije mogao da racuna na Kostu i Ardu. Kad smo kod Hajnkesa, Hajnkes je iskoristio to sto Barsa nema trenera, to sto Barsini igraci znaju da ce ih trener napustiti, iskoristio je to sto je Barsa imala najboljeg igraca koji je povrijedjen, jer je Injesta imao smrt u kuci, Jeli vi hvalite Hajnkesa koji je gledao kako Dortmund osvaja Ligu, je li vi to hvalite Hajnkesa koji je izgubio u sred Minhena od Celzija: E djeco djeco, citaj te moje komentare, moji komentari su fudbalska azbuka.

Frenk
12:37

Gdje je tvoj Chelsea sljedeće szone?

zagar37
23:27

Sramota je sto stavljaju coveka,koji moze da se zajebava na terenu, da sudi finale LE.

S-I-M-K-E_
23:22

Xexe,pa nije valjda da je sad sudija kriv za poraz Liverpula...Bicu iskren,mozda bi bilo za Ligu Sampiona sledece godine atraktivnije da je Liverpul osvojio ali ja moram priznati da je Sevilja potpuno zasluzila ovaj trofej jer jer apsolutno nadigrala Liverpul u drugom poluvremenu...Zato cestitke Sevilji i nemojte da skrecete paznju sada na sudijske odluke,svi znamo da je to uvijk bilo i bice dio fudbala!!!

Emre Can
23:46

Sudija je uticao na mec, to je cinjenica. Svaka cast Sevilji za drugo poluvreme. A za Liverpul sada slede jake pripreme koje je Klop najavio 3 treninga na dan, nova pojacanja i sezona bez evrope- fokus na ligu. Vrlo verovatno ce Liverpul konkurisati za titulu..

23:09

Ekipa koja nije prvak 27godina, i sada konkurise za prvaka. Zemljo okreni se, citaj te moje komentare, moji komentari su fudbalska azbuka.

zlogi
14:31

@ Cliff Bastin mozda si cuo za Celsi, oni su 10 ove sezone, ali to ne znaci da nisu konkurenti za titulu :D

Cliff Bastin
02:02

Ja nikada nisam čuo za tim koji završi osmi na tabeli i sledeće sezone bude konkurent za titulu.

zagar37
23:48

A kada se ne svira Barsi penal to je skandal. Ne kazem da je Sevilja zasluzeno osvojila nego ti skrecem paznju da ti isto komentarises sudijske greske na racun Barse

brat sergio#10
23:21

Jasno je Beusan nakon utakmice rekao da je samo jednu gresku sudija napravio i upravu je. Liverpul sa nikakvom igrom u drugom dijelu nije zasluzio naslov i tu nema dileme vise.

23:47

Jesi gledao tekmu legendo?

00:30

Mozda ta dva penala? Da je svirao onaj drugi za 2-0, cisto sumnjam da bi se Sevilja vratila, jer su bili totalno nadigrani u prvom

00:01

Jesam legendo. Liverpul je imao mozda taj jedan penal i to je sve. Seviljin treci gol je regularan. Zadnji igrac Liverpula je igrao sa loptom koja je kasnije dosla do Cokea.

Gorčilo
23:20

Ne treba kukati. Istina je oštećeni smo i to samo tako! Sad ne možemo ništa promeniti. Zapamtite svi. Postoji neka veća univerzalna pravda. Vratiće nam se ovo na dobro. Setite se kako je Čelzi oštetio onaj Norvežanin 2009 godine. Čelzi je posle 3 godine izborio pravdu i postao prvak Evrope.

The KING(guapo)
23:18

Nema tu greske,kao sto nije bilo greske 2009.god to su poslani Skandinavci da odrade posao u korist spanski ekipa.

Dzimi Humuhumunukunukuapua
23:44

Izvali kako simke pripoveda naokolo kako su sudijske greške sasvim normalne i nisu opravdanje xD

23:14
23:13

Pa i vi ste naivni. Da je prvi penal dosudjen drugog ne bi ni bilo, ne bi igrači Sevilje dva ista penala napravili

23:46

Citas li ti sta su napisali.. Sta bi bilo kad bilo, mozda bi izgubili 1 -7 da je prvi penal sviran, ali to ne znaci da nije Liverpul ostecen za 2 penala,a i za ofsajd kod ttreceg gola Sevilje