Milan se izvukao uz pomoć gol tehnologije, Ljajić tragičar!

ponedeljak 16.01.2017.
22:40

Torino prokockao dva gola prednosti plus penal koji pri rezultatu 2:0 nije iskoristio Adem Ljajić. U nastavku, ''Rosoneri'' režirali kaznu i na kraju ostali neporaženi.

Beta/AP Photo/Antonio Calanni

Dinamičan, sadržajan meč odigrale su večeras ekipe Torina i Milana, završeno je 2:2, a više razloga za zadovoljstvo imaju gosti koji su nadoknadili dva gola zaostatka.

Mihajlovićev tim je odlično ušao u večerašnji meč, silno motivisan posle nedavnog poraza u Kupu od večerašnjeg rivala.

Napadali su domaći, igrali agresivno na protivničkoj polovini i na plodove takve igre nisu dugo čekali.

Već u 21. minutu meča gosti su prvi put kapitulirali. Romanjoli je izigran na ivici kaznenog prostora, na kraju Ljajić upošljava Belotija, a ovaj ne greši - Donaruma je savladan, Torino vodi 1:0.

Na krilima vodećeg gola, samo pet minuta kasnije domaći su duplirali prednost. Ovoga puta, u gužvi u kaznenom prostoru Milana najbolje se snašao Benasi i na semaforu je već stajalo 2:0.

Ni tu se Mihajlovićvu puleni nisu zaustavili, nastavili su sa napadima, želeći da što pre dotuku rivala, a najbolju priliku za to imao je naš Adem Ljajić u 31. minutu, pošto je Andrea Beloti prethodno iznudio jedanaesterac.

Ljajić sa bele tačke šutira po sredini gola, ali na njegovu nesreću, Donaruma se nije bacio, ''pročitao'' je nameru ''desetke'' Torina i zaustavio ovaj udarac.

Tu situaciju možete da vidite OVDE.

Od tog trenutka, inicijativa Torina je počela da jenjava, ali su domaći na poluvreme otišli sa dva gola prednosti.

Međutim, u nastavku je Milan konačno zaigrao kako ume i nažalost, kaznio promašeni penal Ljajića.

Igrao se 55. minut, akcija gostiju tekla je po desnoj strani, a posle centaršuta u kazneni prostor i udarca Bertolaćija iz neposredne blizine, Hart je zaustavio tu loptu, ali je gol tehnologija presudila da je ona ipak prešla gol liniju i Milan je smanjio na 2:1.

Par minuta kasnije, sjajna akcija domaćih, Benasi je na kraju savladao Donarumu, ali je sudija Taljavento taj gol poništio zbog ofsajda.

A da sve bude gore po ekipu Siniše Mihajlovića, Rosetini je u 60. minutu skrivio jedanaesterac koji je u gol pretvorio Karlos Baka, pa se tako u razmaku od samo pet minuta istopila velika prednost Torina - 2:2. Baš onako kako su domaći i došli do nje, u periodu od 21. do 26. minuta.

Tu, međutim, nije bio kraj uzbuđenjima, Adem Ljajić je imao još dva odlična udarca sa distance, kod prvog je lopta prohujala pored stative, a kod drugog je Donaruma izašao kao pobednik.

Milan je u finišu ostao bez Romanjolija kome je sudija Taljavento pokazao drugi žuti karton, ali nije bilo dovoljno vremena da Torino to i iskoristi. Ostalo je 2:2, golove možete da pogledate OVDE.

Dodajmo još i da je u poslednjih pola sata u ekipi Torina nastupio i mladi reprezentativac Srbije Saša Lukić.