Milan pao u Đenovi, Parma zakovana za dno

Autor: Boban Filipović
nedelja 07.12.2014.
16:56

Samo tri meča su odigrana u 'standardnom' nedeljnom treminu danas u Kalću u oviru 14. kola Serije A, bovode osvojili Đenova, Lacio i Atalanta.

Beta/AP Photo/Tano Pecoraro

Đenova je iskoristila kiks Napolija, i pobedom nad "Rosonerima" dospela na treće mesto na tabeli Serije A.

Na "Ferarisu" je pao samo jedan gol, postigao ga je Luka Antoneli posle pola sata igre.

Pre pobedonosnog gola domaćina Perin je vadio kestenje iz vatre naon pokušaja El Šaravija, potom je bio neprecizan Menez u izglednoj situaciji.

Milan je do poluvremena mogao do izjednačenja, prilke su imali Mekses i Bonaventura, ali one odlaze u nepovrat.

S druge strane, Dijego Lopez  je imao jednu dobru intervenciju u poslednjim trenucima prvog dela igre.

U nastavku Milan tanak, Đenova je mogla i do ubedljivije pobede, ispromašivali su se Matri, Falkue i De Majo, ostalo je 1:0.

Italy Soccer Serie A

"Dukali" su poveli u poslednjim trenucima prvog poluvremena protiv Lacija preko Paladina, ali do odlaska na odmor Mauri poravnava što je dalo veliku prohološku prednost gostima iz prestonice u nastavku.

Pitanje pobednika na "Tardiniju" rešio je Anderson u 60. minutu, gol mu je namestio Filip Đorđević - za konačnih 1:2.

Dušan Basta je odigrao ceo meč za Lacijale, Đorđević je zamenjen 15-ak minuata pre kraja, umesto njega je ušao Miroslav Klose.

Atalanta je napravila veliki preoktet na pred svojim navijačima u Bergamu i došla do bodova protiv Ćezene.

Gosti su stekli dva gola prednosti preko Defrela, Benaluane je u nadonkadi prvog poluvremena smanjuje.

Početkom igre u natvaku golovima Stendarda i Moraleza Atalanta preokreće rezultat u svoju korist i dobija 3:2.

Golove sa svih do sada odigranih  mečeva 14. kola Serije A pogledajte OVDE.