Mihi bod u Torinu

Autor: Vladimir Stojanović
subota 17.10.2015.
22:41

U drugom meču 8. kola Serije A, bez pobednika u Pijemontu, Milan igrao 1:1 sa "Bikovima".

BETA/AP Photo/Massimo Pinca

U prvom poluvremenu teško da je moglo da bude dosadnije.

Meč bez šansi, imao je Montolivo jednu priliku kada je intervenisao golman Torina Padeli, a probao je i Bonaventura iz slobodnog udarca i pogodio spoljni deo mreže.

U nastavku je ulaskom Karlosa Bake Milan živnuo, Kolumbijac iako umoran od puta u Južnu Ameriku (vratio se tek u četvrtak) već posle pet minuta na terenu postiže gol. Bonaventurina povratna lopta, najbolji strelac Milana ne greši gosti vode.

Imao je par minuta kasnije još jednu šansu, propustio je da dotuče rivala.

Posle toga je na terenu postojao samo Torino. Već u 73. minutu stiže izjednačenje, sjajni Baseli je posle akcije Kvaljarele i Belotija ušao iskosa u kazneni prostor i hladnokrvno matirao Dijega Lopeza, 1:1.

Do kraja šansa za Maksija Lopeza da potpuno okrene rezultat, ali je Lopez sačuvao Milanu bod. Gosti su se grčevito branili u finišu, Torino je bio bolji protivnik u poslednjih 20 minuta, a na kraju je remi realan ishod, mada osim u poslednjih pola sata ni jedni, ni drugi nisu pokazali ništa.

Mihajlović je sačuvao posao, ali ovom igrom njegov tim neće daleko stići, dok je Torino večeras propustio šansu da preskoči Lacio i stigne to treće pozicije.

U prvom meču dana, Roma je slavila protiv Empolija, ostali mečevi na programu su u nedelju.

Golove sa "Olimpika" možete videti ovde.