ponedeljak 05.12.2016.
22:51

Na zatvaranju 14. kola u Premijer ligi, sastali su se ekipa Aitora Karanke i Hal siti.

screenshot: Twitter.com

Slavili su domaći na "Riversajdu", na kraju je bilo 1:0 (0:0), strelac jedinog pogotka bio je Urugvajac Gaston Ramirez.

Tokom prvih 45 minuta, Boro je bio apsolutno dominantan, ali nisu uspeli to da pretvore u pogodak.

Ipak u nastavku su imali više sreće, na isteku jednog časa igre, Viktor Fišer je izveo korner, a najbolji u skoku je bio Ramirez.

Gosti ni od tog trenutka nisu zaigrali preterano bolje, Midlsbro im je pustio posed i strpljivo igrao na kontre.

Ipak, Valdesu je zagrejao rukavice reprezentativac Norveške Diomande, udarcem sa prilične udaljenosti. Nakon toga korner za goste, ponovo je Diomande bio u dobroj poziciji, ali je za malo ostao kratak, te nije uspeo da sprovede loptu u mrežu domaće ekipe.

Ostali je 1:0 na "Riversajdu", Midslbro je sada 13. na tabeli sa 15 bodova, dok je Hal u zoni ispadnaja sa četiri boda manje.