Mesi promašio penal, pa onda proradio i razbio Alaves!

subota 26.08.2017.
20:05

Barselona na krilima Lionela Mesija zabeležila drugu pobedu u prvestvu.

EPA-EFE/JAVIER ZORRILLA

Fudbaleri Barselone pobedili su u gostima ekipu Alavesa rezultatom 2:0 (0:0) u drugom kolu Lige Primere.

Heroj Barselone, uprkos promašenom penalu, bio je Lionel Mesi koji je postigao dva pogotka u 55. i 66. minutu.

Barselona je očekivano dominirala čitavim delom susreta, a gosti su imali dve veoma ozbiljne prilike posle kontra napada.

Katalonci su teško stvarali prave prilike, jasno je da nedostaje Luis Suarez da otvara prostor Mesiju, ali je Barsa i pored toga došla do velike pobede.

Najveću šansu u prvom poluvremenu propustio je upravo Mesi, koji je u 38. minutu promašio penal.

Najstroža kazna je dosuđena pošto je Pike oboren u protivničkom šesnaestercu posle prekida.

Odgovornost je preuzeo Mesi, Argentinac je dobro šutirao, ali ga je golman Pačeko maestralno pročitao, pa je rezultat na poluvremenu ostao 0:0.

Ipak, Barsa je u nastavku slomila otpor Alavesa, pošto je u 55. minutu Mesi iskoristio asistenciju Albe, ukrao loptu ispred svog čuvara i zategao u prvi ugao za 0:1.

Deset minuta kasnije, Pako Alkaser je iz drugog pokušaja uspeo da pronađe Mesija, koji zateže u suprotan ugao za 0:2.

Osam minuta kasnije, Mesi je imao novu veliku šansu, ali je opet prečka sačuvala protivničkog golmana, četvrti put ove sezone, pošto je u prvom kolu tri puta pogađao okvir gola.

Ufinišu je šansu da debituje dobio i novajlija Paulinjo koji je zamenio Inijestu, dok je na drugoj strani u centru pažnje bio ulazak Enca Zidana, sina trenera Real Madrida.

Barselona posle dva kola ima šest osvojenih bodova i spokojno može na reprezentativnu pauzu, nakon koje će sve biti mnogo lakše.