subota 06.05.2017.
19:51

Napolitanci nastavili žestoku trku za drugo mesto.

Epa/Claudio Giovannini

Fudbaleri Napolija pobedili su na svom San Paolu ekipu Kaljarija rezultatom 3:1 (1:0) u 35. kolu Serije A.

Heroj Napolitanaca i ovaj put bio je Dries Mertens koji je sa dva gola srušio ekipu sa Sardinije. On je došao do skora od 24 pogotka u Seriji A i jedan više od njega postigli su samo Edin Džeko i Andrea Beloti.

Belgijanac je već u drugom minutu načeo mrežu gostiju i rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Na samom startu drugog poluvremena, Mertens je svojim drugim golom povisio na 2:0, da bi u 67. minutu bio asistent za Insinjea koji je postavio velikih 3:0.

Počasni pogodak za goste postigao je Farijas u poslednjim trenucima meča.

Napoli je sada barem privremeno na drugoj poziciji na tabeli sa dva boda više od Rome, koja svoj meč ovog kola tek treba da odigra u nedelju na San Siru protiv Milana.