Meksiko je CONCACAF šampion!

Autor: Miloš Marković
ponedeljak 27.07.2015.
08:26

Nakon kontroverznog prolaska u finale Gold Kupa, ovogodišnjeg izdanja CONCACAF prvenstva, Meksikanci su podigli trofej.

BETA/AP Photo/Seth Wenig

Reprezentacija Meksika je u finalu savladala Jamajku rezultatom 3:1.

Prvo poluvreme nije donelo mnogo uzbuđenja, jedina razlika između dva tima bio je pogodak Guardada nakon pola sata igre, kada je ovaj fudbaler efektno iskoristio asistenciju Agilara i svoj volej zabio u mrežu rivala.

Inali su Jamajčani odličnu priliku iz slobodnog udarca, ali je lopta pogodila okvir gola, nema sumnje da bi ovaj eventualni pogodak značajno uticao na ishod utakmice.

Meksiko je već na samom startu drugog poluvremena u 46. minutu zadao novi udarac selekciji Jamajke, brzi kontranapada završio je Korona, preciznim udarcem u donji desni ugao protivničkog golmana.

Poslednji gol za Meksiko postigao je Peralta nakon velike greške defanzivne linije Jamajke, fudbaleru Meksika nije bilo teško da loptu sa nekih šest metara smesti u mrežu.

Utešni pogodak za Jamajku delo je Matoksa, koji u 79. minutu igre postiže i konačnih 3:1.