Meksiko igrao "viktorije" protiv Kube

Autor: Boban Filipović
petak 10.07.2015.
15:32

'Sombrerosi' sasuli 'pola tuceta' golova, mada je broj golova u kubanskoj mreži vrlo lako mogao da bude dvocifren.

BETA/AP Photo/Andrew A. Nelles

Za razliku od nedavno završenog Kopa Amerika  održanog u Čileu, na koji su "redovni gosti" otišli sa B timom, Meksikanci na KONKAKAF Gold Kupu igraju u najjačem mogućem sastavu. Fali jedino Ćićarito Ernandez.

U četi Migela Erere su Memo Očoa, Karlos Vela, braća Dos Santos, Ektor Erera, Andres Guardado, Oribe Peralta...

'Sombrerosi' su startovali jutros na šampionatu Severne i Srednje Amerike koje se održava u SAD-u, plus Toronto, i u okviru prvog kola grupe C deklasirali Kubu.

Brojali su do šest, ali na osnovu viđenog golman Kubanaca Guera je mogao da vadi loptu iz svoje mreže i dvocifren broj puta.

Oribe Perlata je orvorio goleadu u 17. minutu, pet minuta kasnije prednost je duplirao Karlos Vela, do odlaska na odmor 'poker', Perlata je dao još jedan gol, upisao je i Andres Guardado.

Peralta je na isteku sata igre zabeležio het-trik, a konačnih 6:0 postavio je rezervista Đovani Dos Santos 15 minuta pre kraja.

Zanimljivo, Đovani, koji je ušao u igru umesto svog mlađeg brata Đonatana, mogao je do het-trika za samo pola sata provedenih na terenu, ali mu dva gola nisu priznata.

Podatak da su Meksikanci šutnuli 29 puta na gol, naspram dva-tri kubanska pokušaja sa distance, iz očaja, kao i da su imali posed lopte preko 70 % dovoljno govori kako je izgledao ovaj meč.

U okviru iste grupe, Trinidad i Tobago je nešto ranije savladao Gvatemalu sa 3:1.

Sve je bilo gotovo posle 25 minuta igre kada je Trinidad i Tobago stekao tri gola prednosti.