Marsej na plus 3 od šampiona na polovini sezone

Autor: Boban Filipović
nedelja 21.12.2014.
16:00

Četa Marsela Bjelse izašla kao pobednik iz duela sa Lilom pred svojim navijačima i tako na pravi način iskoristila kiks Pari Sen-Žermena koji je u 19. kolu remizirao bez golova sa Monpeljeomna 'Parku Prinčeva'.

Beta/AP Photo/Claude Paris

Prvi meč nedeljnog programa u okviru 19. kola Lige 1 odigran je na 'Velodromu' gde je domaći Olimpik ugostio Lil.

Domaćin je poveo u 34. minutu igre i to autogolom napadača gostiju Roa koji je nespretno reagovao nakon jednog kornera sa desne strane. pa Marsej sa minimalnom prednošću otišao na odmor.

Lil, koji je najneefikasnija ekipa u ligi i koji se interesuje za najboljeg strelca JSL-a Petra Škuletića, uspeva da izjednači rezultat nakon 15-ak minuta igre u nastavku.

Mrežu Mandande zatresao je Gueje veoma preciznim udarcem i tako krunisao odlično razvijenu kontru.

Međutim, samo osam minuta trebalo je Marseju da povrati vođstvo. Tuvan je asistirao, a Miču Batšuaji bio u ulozi egzekutora.

Promena u finišu nije bilo, ostalo je 2:1, Olimpik Marsej je lider na polovoni sezone francuskog šampionata.