Mane i Tadić razbili Mančester Siti!

Autor: Boban Filipović
nedelja 01.05.2016.
19:22

Sautempton održao čas fudala polufinalisti Lige šampiona, koji je istina nastupio u kombinovanom sastavu i mislima bio u Madridu. Utakmicu obeležili Sadio Mane koji je postigao het-trik i naš Dušan Tadić koji je zabeležio tri asistencije.

Beta/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Bez Kuna Aguera, Jaje Turea i Davida Silve u startnoj postavi, 'Građani' nisu imali nikakve šanse na 'Sent Merisu' protiv nadahnutih 'Svetaca'.

Mreže su mirovale do 25. minuta meča, kada raspucani Šejn Long dovodi Soton u vođstvo.

Akcija je krenula sa polovine domaćina, jedna duga lopta je stigla do Tadića na desni bok, on maestralno odigrao za Irca koji trese mrežu - 1:0.

Samo tri munuta kasnije prednost domaće ekipe je duplirana. Opet je Dušan Tadić u ulozi asistenta, divno je odigrao u prostor za Sadia Manea, a Senegalac rutinski završava akciju - 2:0.

Do odlaska na odmor 'Građani' su smanjili na 2:1, Keleči Ihenaćo je iskoristio smušenost pred golom 'Svetaca' i vratio svoj tim u život.

Početkom drugog poluvremena Ihenaćo je imao priliku da poravna rezultat, ali je Forster interevenisao veoma dobro, šest-sedam minuta kasnije 'Sveci' ponovo siču dva gola prednosti.

Sadio Mane je bio najsnalažljiviji pred golom Harta pošto je Van Dajk pogodio prečku nakon kornera s leve strane i postigao drugi gol na utakmici - 3:1, igrao se 57. minut meča.

Deset minta kasnije Viržil Van Dajk je ponovo bio opasan u protivničkom šesnaestercu, ovog puta je probao makazicama, ali Hart uspeva vrhovima prstiju da spreči evrogol holandskog štopera.

Međutim, već u sledećem napadu Sautempton postiže četvrti gol. Tadić beleži treću asistenciju na utakmici, a Mane treći put pogađa mrežu, čime je pitanje pobenika bilo rešeno.

U 78. minutu Keleči Ihenaćo postiže svoj drugi gol na utakmici i postavlja konačnih 4:2.

Sve golove pogledajte OVDE.

Dodajmo da je pet minuta pre kraja Kuman izveo Tadića iz igre, Srbin je dobio ovacije sa tribina 'Sent Merisa'.

Aleksandar Kolarov je odigrao ceo meč za 'Građane' kojima  je ovo bio prvi poraz posle osam utakmica u nizu računajući sva takmičenja.

Sautempton je ovim trijumfom ostao u trci za plasman na evroscenu, prišao šestoplasiranom Vest Hemu na dva boda zaostatka, ali 'Čekićari' imaju i meč manje.

Mančester Siti je četvrti na tabeli na dva kola pre kraja sezone, ima četiri boda više od gradskog rivala Junajteda, koji ima utakmicu manje, te i dalje borba za poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona ostaje otvorena.

Kad smo već kod Lige šampiona, dodajmo da Siti očekuje revanš protiv Reala na 'Santjago Bernabeu' u borbi za finale. Prvi duel na 'Etihadu' završen je bez golova.