18:59

Juventus savladao Lehiju u prijateljskom odmeravanju snaga u Gdanjsku. Šampionu Italije pobedu je u poslednjim trenucima meča doneo novajlija Mario Mandžukić, ali gorak ukus ostavlja povreda Đorđa Kjelinija.

BETA/AP Photo/Marco Vasini

'Bjankoneri' su poveli u ranoj fazi meča.

Igrao se četvrti minut, pojačanje iz Palerma Pablo Dibala je izveo kormer sa leve strane, Pol Pogba je najviši u skoku - 0:1.

Ipak, samo četiri minuta kasnije peh za prvaka Italije, Alegri je već u 8. minutu poslao na teren Kaseresa umesto povređenog Đorđa Kjelinija.

S obizom da je reč o pijateljskoj utakmici oba trenera su izverila dosta izmena u drugom delu igre.

Rezultat je nije menjao sve do 82. minuta kada rezervista Lehije Buksa pronalazi put do Netove mreže. Ovaj momak je postigao izjedačujući gol samo pet minuta pošto je ušao u igru.

Ipak, Mario Mandžukić se u poslednjim ternucima utakmice pobrinuo da Juve trijumfuje u ovom meču koji se završio rezultatom 1:2.

Hrvatski reprezentativac je postigao svoj prvenac u dresu Juventusa u čije je redove nedavno prešao iz Atletiko Madrida. Maks Alegri mu je dao šansu u drugom poluvremenu umesto Simonea Zaze.

U prilogu pogledajte golove i najinteresantnije momente sa prijateljskog meča odigranog u Gdanjsku.