Malagu prekrio "jorgan"!

Autor: Boris Jovanović
subota 22.11.2014.
17:52

Atletiko u premijernom meču dana slavio na "Kalderonu" protiv Malage sa 3:1 i prišao Realu, makar na dva sata, na bod.

Beta/AP Photo/Daniel Ochoa de Olza

Malagi je pripretio Mandžukić već na startu, a onda je nakon desetak minuta Atletiko poveo.

Koke je izveo korner, iskusni Tijago zahvatio loptu glavom, Kameni je intervenisao, nedovoljno da spreči pogodak, 1:0 za šampiona.

Nije bilo mnogo prilika u prvom delu u finišu poluvremena duplirana prednost domaćih. Mandžukić i Arda su kombinovali, Turčin je sjajno asistirao, Grizman na pravom mestu, 2:0.

U nastavku je mogao da smanji Velington, šansu da reši meč propustio je Raul Himenez, a gol za goste postiže iskusni Santa Kruz. Paragvajac je bio na drugoj stativi i vratio goste u meč.

Dvadesetak minuta pre krajazbog dva žuta je Samuel ostavio Andalužane na cedilu, a pobedu "Los Kolčinjerosa" je potvrdio Godin posle akcije u kojoj su učestovali Koke, a zatim i Tijago.

Brojčana ravnoteža uspostavljena u samom finišu, Gabi je dobio drugi žuti, ali to nije uticalo na igru.

Atletiko je stigao do važne pobede, nakon poraza pre dve nedelje u San Sebastijanu i sada je drugi sa bodom manje od Reala koji igra svoj meč 12. kola danas u Eibaru.

Golove sa "Kalderona" možete videti ovde.