nedelja 08.01.2017.
20:21

Fudbaleri Selte iz Viga, slavili su na svom terenu protiv Malage u 17. kolu španske Primere.

screenshot - Youtube.com

Nakon dva vezana poraza ekipa iz Viga je upisala tri boda u Primeri, na svom "Balaidosu" su savladali ekipu Malaga sa 3:1 (1:0).

Malaga je imala i koju priliku više od domaćina, ali je realizacija tima iz Viga bila na daleko višem nivou.

Prednost domaćem sastavu doneo je bivši fudbaler Liverpula Jago Aspas, koji briljira ove sezone u dresu tima iz Viga.

On je u sedmom minutu nakon pasa Jonija uspeo da pobegne odbrani, prevari golmana i pogodi nebranjenu mrežu Malage.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a onda je Danac Vas po isteku jednog časa igre udvostručio prednost domaćeg sastava. Nakon prizemnog centaršuta Bongode našao se na pravom mestu, i pogodio za 2:0.

Nešto manje od 15 minuta kasnije, Fontas povećava prednost domaćeg sastava. Nakon lukavo izvedenog slobodnjaka Vasa, Aspas maši skoro "ceo fudbal", ali uspeva da okrzne loptu i prosledi je do FOntasa, koji negde sa penala tera Kamenog da treći put vadi loptu iz mreže.

Gosti su ublažili poraz, kako je strelac drugog gola za Seltu Vas, pogodio sopstevnu mrežu u 86. minutu.

Selta se ovim trijumfom penje na deveto mesto na tabeli sa 24 boda, dok Malaga ostaje sa na 21 bodu i 13. mestu na tabeli.