subota 22.04.2017.
14:55

Fudbaleri Malage slavili su na svom stadionu u okviru 33. kola španske Primere.

EPA/Jorge Zapata

Domaćin je na "Rosaledi" slavio sa 2:0 (2:0) i tako prekinuo seriju "Slepih miševa" od četiri vezana meča bez poraza (tri pobede i poraz).

Domaćin je bio nešto bolji rival u uvodnih pola časa, da bi to materijalizovali u 36. minutu.

Oniveros je centrirao sa leve strane, Resio je odlično skočio u petercu Valensije i matirao Dijega Alveša.

Samo četiri minuta kasnije, bivši igrač Barselone Sandro Ramirez povećava prednost Malage. On je odličnim volej udarce matirao Alveša, koji je bio markiran, te nije uspeo bolje da odreaguje iako je Ramirez šutirao sa oko 20 metara udaljenosti.

Pogodak ofanzivca Malage pogledajte u nastavku.

Valensija je zaigrala nešto bolje u nastavku, kada je Voro video da je vrag odneo šalu uvveo je u igru i Nanija i Zazu, ali ni to nije pomoglo gostima sa "Mestalje" da dođu do gola.

Blizu je u 84. minutu bio Santi Mina, al je njegov udarac uspeo da ukroti iskusni Karlos Kameni. Najbolju priliku za Valensiju propustio je Elakijum Mangala u nadoknadi vremena, kada je u padu sa samo par metara pogodio stativu.

Na kraju pobeda Malage, koja je preskočila Betis i popela se na 14. mesto na tabeli, dok je Valensija dva mesta iznad sa četiri boda više.