Majstorije Mertensa i egzekucije Zjelinkog i Đakerinija za novu pobedu Napolija!

petak 10.02.2017.
22:39

Napoli nastavlja da igra dobro u Seriji A, danas su upisali novu pobedu i to protiv Đenove.

Beta/Giorgio Benvenuti/ANSA via AP

Ekipa Napolija uspela je večeras da zabeleži novu, 15. pobedu u Seriji A, pošto je na svom terenu uspela da slavi protiv Đenove rezultatom 2:0 (0:0).

Prvi gol na meču delo je Zjelinskog, koji je dočekao loptu na 16 metara nakon sjajnog prodora Mertensa koji je promešao odbranu Đenovljana. Nakon njegove ubačene lopte, došlo je do karambola, da bi na kraju lopta stigla do Zjelinskog koji pogađa nebranjenu mrežu za pobedu Napolija.

Taj gol videli smo u 50. minutu, a moglo je da bude daleko više lopti u mreži ekipe sa severa Italije još u prvom poluvremenu.

Kulibali, Hamšik, pa Insinje su promašivali svoje šanse u prvom poluvremenu, da bi u nastavku Pjotr Zjelinski pogodio za 1:0.

Moglo je da bude golova i odmah nakon gola Zjelinskog, ali su šanse promašivali Mertens, Diavara i Insinje.

Ipak, konačno je viđen jedan u 68. minutu i to nakon fantastičnog prodora Mertensa i egzekucije Đakerinija kome nije bilo teško da pošalje loptu u praznu mrežu Đenovljana.

U dresu Đenove nije igrao Nikola Ninković, dok je Darko Lazović odigrao svih devedeset minuta.