Majstorija Aleksandra Mitrovića!

nedelja 19.04.2015.
18:51

Srpski reprezentativni napadač večeras postigao vodeći gol za Anderleht u derbiju belgijskog plej-ofa protiv Briža! I to na kakav način...

Twitter
Twitter

Radi se o utakmici trećeg kola belgijskog plej-ofa, koja je za Anderleht bila veoma značajna, imajući u vidu poraz od Standarda u prošlom kolu.

A da sve danas počne na najbolji način za goste iz Brisela, potrudio se Aleksandar Mitrović, koji je u 26. minutu, posle akcije svog tima po desnoj strani, majstorski reagovao pred golom Briža - petom je zahvatio loptu, a ona je prošla kroz noge protivničkom igraču i završila u mreži - 0:1.

Pogledajte...

Međutim, u drugom poluvremenu su ''kola krenula nizbrdo'' za ekipu Anderlehta, koja je na kraju poražena rezultatom 2-1!

Prvo je u 74. minutu, rezervista Oulare izjednačio na 1-1, a potpuni preokret i pobedu Brižu doneo je Rud Vormer. Oba puta je u ulozi asistenta bio Viktor Vaskez.

Posle ovog poraza, Anderleht je ostao na trećem mestu sa 32 boda. Briž je sada prvi sa 37, a drugi je Gent sa 35 bodova.