"Magiko" pogurao Alaves do pobede u Hihonu

Autor: Boban Filipović
nedelja 05.02.2017.
18:08

Alaves se vratio na pobednički kolosek, zabeležio prvu prvenstvenu pobedu u 2017. godini, a Aleksandar Katai je doprineo asistencijom kod vodećeg gola.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

Utakmica 21. kola španske Primere na 'El Molinjonu' između Sportinga iz Hihona i Deportivo Alavesa završena je rezultatom 2:4.

Gosti iz Baskije poveli su posle deset minuta igre, kada je Katai spojio sa golom Rubena Sorbina.

Alaves je sa minimanlom prednošću otišao na veliki odmor, a u nastavku sa dva gola sa 'bele tačke' završio posao.

Precizni sa 'kreča' bili su Santos i Mendez.

Lasina Traore pet minuta pre kraja smanjuje na 1:3, ali nade Asturijaca da mogu da izgebnu poraz rasprršio je Aleksis dva minuta kasnije.

Konačan reultat postavio je Kastro u poslednjim trencima meča.

Sporting Hihon ostaje u opasnoj zoni, pet bodova daleko od Leganejsa koji je na sigrnom, dok je Alaves ovom pobedom obezbedio sebi ostanak na 12. mestu na tabeli posle 21 odigranog kola.