Magični Koke vodio Atletiko do ubedljivog trijumfa na Kanarima

nedelja 27.08.2017.
00:07

Fudbaleri Atletiko Madrida upisali su ubedljiv trijumf na gostovanju ekipi Las Palmasa.

EPA/JUANJO MARTIN

Izabranici Dijega Simeonea slavili su na Kanarskim ostrvima rezultatom 1:5 (0:2).

Poveli su već u trećem minutu strelac je bio Anhel Korea nakon solo prodora.

Samo dva minuta kasnije, Karasko je kao na treningu stvorio sebi poziciju za šut u kaznenom prostoru Las Palmasa, nije bilo teško Belgijancu da povisi prednost "Jorgandžija".

Do kraja prvog dela igre nije bilo promene rezultat, a "Kanarinci" su zaigrali nešto angažovanije u nastavku.

To je ubrzo dalo i rezultat, igrao se 58. minut, kada je Momo uputio sjajan centaršut sa leve strane, odlično je skočio Kaljeri i glavom smestio loptu iza leđa Jana Oblaka.

Kada se činilo da bi mogli da uhvate priključak, usledio je hladan tuš za fudbalera domaće ekipe u režiji Kokea.

Španski reprezentativac je uputio sjajan šut sa ivice kaznenog prostora u 62. minutu, golman Čičizola nije bio ni blizu lopte koja je završila u njegovog mreži.

Koke je u potpunosti "ukrao šou" nekih 10ak minutakasnije, Karasko se šetao po kaznenom prostoru Las Palmasa, nakraju je preterao pa su mu defanzivci domaće ekipe izbili loptu,ali se ona na njihovu nesreću odbila do Kokea, koji maestralnohvata "makazice" i postiže svoj drugi gol na susretu.

Imao je Las Palmas veliku priliku da dođe do drugog gola,Parti je srušio Vieru u kaznenom prostoru svoje ekipe, ali je JanOblak odbranio šut sa kreča, upravo Džonatanu Vieri.

Konačan rezultat postavio je Tomas Parti u 88. minutu susreta, efektnim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Atletiko je nakon razočaravajućeg remija na startu upisao ubedljivu pobedu u drugom kolu i to bez pomoći Antona Grizmana, koji je protiv Đirone dobio crveni karton. Las Palmas i nakon drugog kola bez bodova.